Italia to kraj, który proponuje wiele opcji na spędzenie wakacji - jedną z nich są wczasy w Toskanii. Toskania to przepiękny region nadmorski, położony w środkowo-zachodnich Włoszech. Łączy w sobie przepiękne krajobrazy wraz z niepowtarzalnymi zabytkami. Każdy znajdzie coś dla siebie – góry, morze, architektura, kultura.

Data dodania: 2011-03-21

Wyświetleń: 1782

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Toskania jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całej Europy. Dużą popularnością cieszą się malowniczo położone miejscowości wraz z atrakcjami, jakie zostały tam przygotowane dla turystów.  Jednym z najpopularniejszych i największych miast w Toskanii jest Florencja. Znajdują się tam przepiękne zabytki architektoniczne z katedrą Santa Maria del Fiore na czele. Warto odwiedzić także krzywą wieżę w Pizie, malownicze uliczki w San Quirico d’Orcia, punkt widokowy w San Gimignano, czy średniowieczną osadę Vinci. Cechą charakterystyczną wszystkich miast jest przepiękne położenie i niesamowity ich charakter. Spacerując możemy nie tylko podziwiać zabytki architektoniczne, ale wstąpić do muzeów czy kościołów. Warto także zwrócić uwagę na niesamowitą zabudowę domów. Bardzo bliskie położenie budynków i ciasne uliczki wraz z krętymi i tajemniczymi przejściami, praktycznie z każdego miejsca czynią atrakcję dla turystów. Można obserwować także chaotyczny ruch drogowy, w którym uczestniczą włoscy kierowcy z gorącym temperamentem.

Będąc w Toskanii koniecznie trzeba zapoznać się z tamtejszą kuchnią, która ma naprawdę bardzo wiele do zaoferowania i bazuje na bogatej tradycji. Podstawowym dodatkiem do dania głównego jest wino. Wina z Toskanii są bardzo cenione w całej Europie, a wiele z nich wyrabia się w bardzo ograniczonych ilościach. Do najpopularniejszych win należą Chianti, Nobile z Montepulciano, Brunello di Montalcino, Orcia DOC. Z toskańskich potraw warto spróbować przede wszystkim ręcznie robiony makaron Pici oraz różne gatunki serów. Na deser pozostają m.in. ciasteczka Ricciarelli, ciasto Panforte di Siena oraz ciasteczka drożdżowe Cavallucci.

Podsumowując, Toskania to region z licznymi atrakcjami turystycznymi, który warto odwiedzić. Należy także wspomnieć o bogatej bazie noclegowej z wygodnymi apartamentami. Dzięki ciepłemu klimatowi sezon turystyczny trwa tutaj od kwietnia do końca października.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena