Gdy w naszym domu pojawia się dziecko, całe życie zmienia się diametralnie. To samo można powiedzieć o naszym mieszkaniu - musimy je zabezpieczyć i przystosować do nowego członka rodziny. Musimy również zaaranżować jego pokój.

Data dodania: 2013-05-23

Wyświetleń: 1355

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1417680_33890713Jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecka jest podłoga. Mimo że na początku, gdy dziecko jest jeszcze małe, podłoga dotyczy go tylko pośrednio, już wtedy trzeba wybrać jak najbardziej praktycznie. Niemowlak nie chodzi, ani nie siedzi jeszcze na podłodze, ale brudzi. Dlatego powinno się postawić na podłogę, przy której nie powinno być większego problemu z utrzymaniem porządku.
Gdy dziecko podrośnie i uczy się chodzić, podłoga musi przede wszystkim być wygodna. Wszelkie upadki maluszka nie mogą być dla niego bolesne, dlatego ważne jest, by była stosunkowo miękka i nie powodowała obrażeń na ciele dziecka.
Wraz z rozwojem maleństwa, podłoga zaczyna odgrywać dla niego coraz większą rolę. Oczywiste bowiem jest to, że dzieci lubią się bawić na podłodze i to właśnie ją wykorzystują do budowania torów wyścigowych, składania klocków czy zabawy lalkami w domku dla lalek. To właśnie na podłodze spędzają wiele czasu, dlatego tak istotne jest to, aby było na niej ciepło. Bardzo łatwo przecież "złapać wilka" i się od podłogi przeziębić.
Gdy z naszego dziecka wyrośnie nastolatek, będzie on używał podłogi do jeżdżenia po niej krzesłem, by jak najszybciej dostać się z jednego kąta do drugiego. Bardzo ważne więc jest to, by była ona trwała.
Jak widać, wszystko to trzeba przemyśleć już na samym początku. Typem podłogi, która spełnia wszystkie oczekiwania - jest łatwa w utrzymaniu czystości, w miarę miękka, ciepła i jednocześnie trwała - są panele korkowe. Korek doskonale tłumi dźwięki i utrzymuje ciepło.
To właśnie one doskonale nadają się do pokoju dziecięcego i będą służyć pociechom przez wiele długich lat. Podłogi korkowe są wyjątkowo trwałe, a dodatkowo, udziela się na nie najczęściej aż dziesięciu lat gwarancji. Można więc śmiało im zaufać i właśnie na nie postawić. Bo liczy się bezpieczeństwo i wygoda tego, kto najcenniejszy - naszych dzieci.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena