Zastanawiasz się, gdzie szukać atrakcyjnych i fajnych mebli? Masz pomysły, ale nie jesteś przekonany jak je zastosować? Moim zdaniem warto się przez chwilę zastanowić i użyć swojej wyobraźni, by stworzyć coś własnego i indywidualnego. Na pewno ta odrobina wysiłku przyniesie oczekiwane skutki i odnajdziesz meble pasujące do Ciebie.

Data dodania: 2013-02-28

Wyświetleń: 829

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszyscy dbamy o to, aby nasze ubrania reprezentowały nasz charakter i dobrze o nas świadczyły. Staramy się dobrać odpowiedni strój nadający się do konkretnej sytuacji. W dobrze dobranych ubraniach czujemy się swobodniej i wzrasta nasze poczucie własnej wartości. Logiczne wydaje się, że te same kryteria powinny być przeniesione na dobór naszego otoczenia. Wybierając meble, powinniśmy także dołożyć wszelkich wysiłków, aby dobrze się z nimi czuć.

W czasach, kiedy hasło „meble” kojarzy się wszystkim tylko z najnowszym katalogiem z naszej skrzynki pocztowej, warto dołożyć nieco więcej wysiłku i postarać się znaleźć meble, dzięki którym nasz dom nabierze charakteru i nie będzie przy tym wyglądał jak dokładne odwzorowanie strony z tuzinkowego, kolorowego katalogu. 

Jasne, że łatwiej byłoby wejść na stronę dowolnej wyszukiwarki i wpisać przykładowo „szafa Poznań”. Niestety niemal na pewno jednym z pierwszych trafień będzie jakiś komercyjny sklep sieciowy, który produkuje tuzinkowe, bezduszne komody, szafy i stoły. 

Zadaj sobie jednak jedno kluczowe pytanie: Czy na pewno chcesz spędzać większość swojego wolnego czasu w domu, patrząc na regał, który znajdziesz także w salonie twojej kuzynki, sąsiadki i koleżanki? Przecież warto zadbać o to, aby twoje ulubione pomieszczenie odznaczało się czymś szczególnym. Dlaczego by nie zaczerpnąć odrobiny natchnienia i wykrzesać z siebie iskry kreatywności? Meble nie muszą być powtarzalne, nudne i katalogowe. Jeśli stać Cię na rzekomo tanie produkty z komercyjnych, zagranicznych sieci meblowych, których jakość wykonania pozostawia niestety wiele do życzenia, możesz także pozwolić sobie na meble produkowane przez polskie firmy i sprzedawane przez lokalnych dostawców mebli. Wbrew powszechnej opinii kreowanej głównie przez media, ceny tych ostatnich nie są szokująco wysokie. Spójrzmy prawdzie w oczy, ceny sieciowych, zagranicznych sklepów są podobne w całej Europie i nie możemy oczekiwać, że komoda, której cena nie wzruszy przeciętnego Francuza czy Niemca, wyda się również tania typowemu Polakowi o nieporównywalnie niższych zarobkach. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie: nie podążaj za tłumem zza zachodniej granicy, spróbuj znaleźć odpowiednie dla siebie meble w rozsądnych cenach i o dobrej jakości u lokalnych producentów mebli. Warto także zauważyć, że wspierając takie firmy, wspieramy narodową gospodarkę. Wydając nasze ciężko zarobione pieniądze u krajowych przedsiębiorców, pomagamy bezpośrednio swoim sąsiadom, ale także pośrednio sobie samym, dzięki temu polski rynek  ma szanse na przetrwanie.

Licencja: Creative Commons