Wykańczając swoje mieszkanie, staramy się wykonać taką aranżację, by była ona z jednej strony trwała, z drugiej funkcjonalna i najlepiej jeszcze w miarę tania. Jednym z ważniejszych aspektów każdego wnętrza jest podłoga.

Data dodania: 2013-02-27

Wyświetleń: 1422

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Musi być ona odpowiednio mocna i solidna, gdyż codziennie po niej chodzimy, musi też utrzymywać ciężar mebli i pozostałego wyposażenia wnętrza. Każde pomieszczenie ma swoje indywidualne cechy, które należy uwzględnić przy wyborze rodzaju podłogi, jeśli naprawdę zależy nam na tym, by inwestycja okazała się udana.

 

Podłoga do przedpokoju

Przedpokój to miejsce chyba najbardziej wymagające, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej podłogi. Jest to przestrzeń najczęściej uczęszczana, narażona na największe zabrudzenia (zwłaszcza zimą), na wilgoć oraz, tym samym, częste mycie z użyciem środków chemicznych. Z tego też powodu najlepsza podłoga do przedpokoju to gres. Materiał ten bowiem jest niezwykle trwały, odporny na ścieranie i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, charakteryzuje się niska nasiąkliwością (odpornością na wodę), a detergenty nie działają destrukcyjnie na powierzchnię gresowych płytek. A jeśli wybierzemy gres szkliwiony, dodatkowo płytki te będą charakteryzować się łatwym czyszczeniem.

 

Podłoga do salonu

Salon jako miejsce, w którym przyjmujemy gości, wymaga przede wszystkim ciekawej, stylowej i estetycznej podłogi. Świetnie sprawdza się tu podłoga drewniana, która jest rozwiązaniem ponadczasowym, eleganckim, a zarazem bardzo funkcjonalnym (jeśli natomiast nie stać nas na naturalne drewno, możemy wybrać płytki drewnopodobne). Dobrym pomysłem może też okazać się ciekawa terakota.

 

Podłoga łazienkowa

W łazience najlepiej jest układać płytki ceramiczne. W pomieszczeniu tym przede wszystkim zadbać trzeba o to, by płytki posiadały właściwości antypoślizgowe i były odporne na działanie wody oraz detergentów używanych do częstego mycia łazienkowej podłogi.

 

Podłoga w kuchni

Tutaj sytuacja jest analogiczna do podłogi łazienkowej, choć tu warto dodać również wyższą klasę ścieralności płytek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena