O tym, że estetyczny wygląd domu jest naszą wizytówką, nie trzeba nikogo przekonywać. Należy jednak pamiętać, że na uwagę zasługują nie tylko pomieszczenia wewnątrz domu i funkcjonalny wystrój, ale też zewnętrzne ściany. Dlatego pamiętajmy o wlaściwej konserwacji dachu.

Data dodania: 2013-01-25

Wyświetleń: 1584

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mieszkańcy domów jednorodzinnych doskonale wiedzą, że takie lokum to worek bez dna, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy. Należy poświęcić sporo funduszy nie tylko na opał, rachunki i całościowo rozumiane przeżycie. Należy się jeszcze liczyć z tym, że po kilku albo kilkunastu latach trzeba odmalować elewację i dach budynku. Szczególnie w wypadku tej drugiej czynności przyda się troszkę porad, które przedstawią, na co zwrócić uwagę, jak wyglądają poszczególne etapy renowacji i jakie farby wybrać.

Po pierwsze, malowanie dachów należałoby powierzyć profesjonalnej firmie budowlanej. Najlepiej, żeby była wyspecjalizowana dokładnie w tej czynności. Będziemy mieć wtedy pewność, że wybrani fachowcy mają niezbędne doświadczenie i specjalistyczną aparaturę. Dodatkowo, skoro malowanie pokryć dachowych jest ich specjalnością, to powinni wyrobić się z pracą dość szybko, realizując ją jednak z niezwykłą dokładnością i poświęceniem. Początkowym etapem jest oczyszczenie pokrycia dachowego. Zazwyczaj robi się to przy pomocy wodnych myjek ciśnieniowych. Dzięki nim, ta czynność jest o wiele prostsza i można ją wykonać dużo prędzej. Eliminuje się wszystkie zabrudzenia i, co najważniejsze, starsze powłoki lakieru albo farby, które, z powodu upływu lat i działań czynników atmosferycznych, zaczęły odrywać się. Właśnie takie obszary odsłaniają ogniska korozji. Tu rozpoczyna się malowanie dachów etap drugi. Pokrywa się takie strefy specjalnymi środkami, co uniemożliwia kolejne postępowanie niszczenia pokrycia dachowego.

Następna sprawa to odtłuszczenie dachu. Analogicznie robi się w trakcie malowania ścian w pokojach. Dzięki temu oczyszczamy powierzchnię i doskonale przygotowujemy ją na przyjęcie farby. Po skończeniu tej fazy, możemy przejść do stadium fundamentalnego, czyli do malowania. Wybór stosownej farby to najistotniejsza sprawa. Inną wybiera się do blachy a inną do dachówki cementowej czy ceramicznej. Pamiętajmy w tym miejscu o tym, że nałożenie farby bądź lakieru, powinno odbywać się w dogodnych warunkach atmosferycznych. W przeciwnym razie może się okazać, że nasz dach nie będzie prezentować się tak wspaniale, jakbyśmy chcieli.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena