Rolnictwo jest tak ważnym aspektem naszego życia, i przede wszystkim gospodarki naszego państwa, że możemy się z nim zetknąć praktycznie na każdym kroku. Nawet ostatnio przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne, natknąłem się na kategorią Maszyny Rolnicze, i ku mojemu szczeremu zdziwieniu przeżywała pra...

Data dodania: 2008-02-29

Wyświetleń: 4654

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rolnictwo jest tak ważnym aspektem naszego życia, i przede wszystkim gospodarki naszego państwa, że możemy się z nim zetknąć praktycznie na każdym kroku. Nawet ostatnio przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne, natknąłem się na kategorią Maszyny Rolnicze, i ku mojemu szczeremu zdziwieniu znalazłem prawdziwą lawinę ogłoszeń w treści których niezliczoną ilość stanowiły ciągniki rolnicze.

Zawsze myślałem, że maszyny rolnicze kupuje się w Kołach Rolniczych, lub ewentualnie w jakichś salonach. Nigdy bym nie przypuszczał, że prężny handel nimi rozwija się także w internecie. Ogłoszenia tego typu to jednak nie jedyna forma handlu takimi maszynami w internecie. Jak się potem okazało to maszyny rolnicze można wystawiać również na aukcjach internetowych.

Wygląda na to, że Polska wieś się komputeryzuje. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby komuś z miasta potrzebny by był kombajn, lub żeby takie maszyny padały łupem kolekcjonerów. Pada stereotyp zacofanego rolnika. Polski rolnik dawno już sięgnął po internet by znaleźć sposób by zaoszczędzić na niezbędnych inwestycjach w gospodarstwo.

Do tej pory wszelkie informacje dotyczące nowości technicznych związanych z maszynami rolniczymi, uprawami dotacjami rolnik zdobywał w standardowy sposób czyli poprzez prasę fachową czy agencje rolnicze. Dzisiaj wśród rolników jest coraz więcej internautów, którzy dzięki potędze internetu sprawniej i efektywniej prowadzą gospodarstwo wykorzystując najświeższe porady doświadczonych rolników z kraju i ze świata.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena