W związku z coraz większą ilością aut na drogach i możliwością ich swobodnego importowania z innych krajów, powstała potrzeba sprzedaży używanych samochodów. Obecnie mamy do wyboru kilka wygodnych kanałów zbytu – giełdy samochodowe, Internet, prasa, a coraz częściej także skup aut.

Data dodania: 2013-01-02

Wyświetleń: 1755

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Samochodów na drogach przybywa, skutkując korkami, których właściwie nie sposób już uniknąć. Ekolodzy nawołują do kupowania używanych aut, aby równoważyć ich ilość, a tym samym po prostu ułatwić sobie codzienne życie. Jeśli zamierzamy kupić nowe auto, pomyślmy najpierw o skutecznym pozbyciu się już posiadanego.

Obecny rynek motoryzacyjny stwarza różnorodne możliwości sprzedaży samochodu – od tradycyjnych, po nowoczesne. Jedną z metod jest znana od dawna giełda samochodowa, skupy aut i komisy samochodowe. Właściciele pojazdów często dają ogłoszenia w prasie – ogólnej lub dedykowanej motoryzacji. Aby dotrzeć do odbiorców, którzy faktycznie są zainteresowani kupnem auta, warto zamówić anons w czasopiśmie typowo ogłoszeniowym. Najwygodniejszą i prawdopodobnie najbardziej popularną dzisiaj formą sprzedaży są serwisy internetowe, zwłaszcza portale aukcyjne. Serwis, który odwiedzają każdego dnia dziesiątki tysięcy użytkowników, to np. Otomoto. Na tego typu stronach użytkownicy mogą zamieszczać ogłoszenia wraz ze zdjęciami i szczegółowymi parametrami technicznymi oraz wyceną. Potencjalni klienci wygodnie i szybko odszukają interesujący ich pojazd, dzięki intuicyjnej wyszukiwarce i przejrzystej strukturze.

Skup aut – nowy lider na rynku motoryzacyjnym

Zaufanie dynamicznie zdobywają skupy aut. Firmy zajmujące się odkupywaniem samochodów wprost od właścicieli często dojeżdżają do swojego klienta wraz z odpowiednim urządzeniem do transportu np. po powypadkowe czy uszkodzone auta. Co więcej, bardzo prawdopodobne jest, że skup aut zapłaci za odbierany pojazd gotówką. Stanowi to niewątpliwy plus dla osób, które potrzebują pieniędzy od ręki i nie mogą pozwolić sobie na długo trwające transakcje. Ucieszy to z pewnością posiadaczy samochodów w kiepskim stanie technicznym, starych, z dużym przebiegiem, na które trudno jest znaleźć indywidualnego kupca.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena