Położona jest nad nią stolica Wielkiej Brytanii, która od wielu lat znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych miast Europy i świata. Sprzyjają temu m.in. oferowane nie tylko z Polski tanie loty do Londynu.

Data dodania: 2012-09-25

Wyświetleń: 1285

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

To wspaniałe miasto posiada przyciągające turystów zabytki, niesamowite muzea, a także niepowtarzalny klimat. Tą jedną z największych aglomeracji świata odwiedzać można przez okrągły rok. Ze względu na atrakcyjne sklepowe wyprzedaże na znanych na całym świecie ulicach Regent Street i Oxford Street, zakupoholikom warto odwiedzać Londyn w styczniu i lipcu. Ich największym rajem w tym mieście są najróżniejszego rodzaju butiki: od tych tanich, po te bardzo drogich marek. Jednym z symboli Londynu jest ekskluzywny dom towarowy Harrods. Co prawda ceny są w nim horrendalnie wysokie, ale warta uwagi jest już sama architektura budynku.

Londyn

Londyn zwiedzać można na wiele sposobów. Najwygodniej jest się po nim przemieszczać metrem. Dość dużym powodzeniem cieszy się z otwartym górnym pokładem czerwony piętrowy autobus nr 10. Jeżdżący nim przewodnik opowiada turystom o mijanych zabytkach i ciekawych miejscach. Symbolem miasta są też taksówki. Opłaca się z nich korzystać pod warunkiem większej grupy osób partycypujących w kosztach przejazdu. Najlepiej jednak poznawać jest Londyn na piechotę. Tylko tak dokładnie poznamy to wspaniałe miasto. Zaplanujmy sobie jego zwiedzanie tak, aby o godz. 11:30 być na dziedzińcu Pałacu Buckingham i zobaczyć uroczystą zmianę warty. W sezonie odbywa się ona codziennie, a poza nim co dwa dni. W miesiącach wakacji królowej, czyli w sierpniu i wrześniu, udostępnione są zwiedzającym komnaty Pałacu Buckingham.

Stolica Anglii

Ze względu na wielki pożar w 1666 r., nie ma tylu zabytków, co posiada stolica Włoch czy Francji. Ogień niemal całkowicie zniszczył miasto. Niszczycielskie dla nich były też niemieckie naloty podczas II wojny światowej. W świetle tych wydarzeń uważa się za prawdziwy cud ocalenie Opactwa Westminster, Wieży Tower, mega wielkiej katedry św. Pawła i dość dużej części wiktoriańskiej zabudowy miasta. Londyn dzisiejszych czasów jest naprawdę niezwykłą mieszanką pochodzącej z XIX w. zabudowy i wspaniałych przykładów współczesnej architektury. Ta raczej nowoczesna metropolia dość przyjaźnie się przenika ze światem wciąż istniejącej tradycyjnej wiktoriańskiej Anglii. Odwiedzając Londyn, nie wypada nie zobaczyć jego symboli: Pałacu Buckingham, Opactwa Westminsterskiego, Pałacu Westminsterskiego, Tower of London i Tower Bridge.

Londyn

To nie tylko zakupy, zabytki czy muzea. Jego klimat odzwierciedlają także tysiące pubów. Oczywiście nie może w naszych wspomnieniach z podroży do stolicy Anglii zabraknąć wizyty w jednym z nich. W dzielnicy Mayflower pub Princess Louise istnieje nieprzerwanie od 400 lat. Turyści lubią zaglądać do tych legendarnych, a jest nim z pewnością pełen pamiątek po słynnym detektywie Pub Sherlock Holmes. W większości piwo sączy się na stojaka z trochę więcej niż 0,5 l kufli.

Licencja: Creative Commons