Familijne wczasy na Majorce to jeden z bardziej trafionych pomysłów na spędzenie czasu wolnego na tym obszarze Balearów, także z naszymi pociechami. Bezpieczne plaże to jeszcze jeden istotny element, który zagwarantuje Wam udany urlop z dziećmi na Majorce.

Data dodania: 2012-09-28

Wyświetleń: 1774

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z dzieckiem na Majorkę.

Wybierając się z dzieckiem na Majorkę należy zadbać głównie o jego
1. zdrowie — kremy z filtrem, unikanie picia wody z kranu, dokładne mycie owoców przed zjedzeniem;
2. bezpieczeństwo —  tylko plaże przy hotelach, pensjonaty przystosowane do podejmowania całych rodzin, także z małymi dziećmi, unikanie dużych popularnych miejscowości wypoczynkowych typu Palma czy El Arneal.

Bezpieczne plaże to jeszcze jeden istotny element, który zagwarantuje Wam udany urlop z dziećmi na Majorce. Najlepsze są plaże znajdujące się blisko hotelu. Zaznaczmy tu, że naprawdę bezpieczne są plaże prywatne, czyli będące własnością danego hotelu lub obiektu, w którym się zatrzymujecie. Ważne przy tym, by spełniały one następujące warunki: czysta woda, drobnoziarnisty piach, łagodne zejście do morza. 

Kiedy jechać z dzieckiem na Majorkę?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto planuje takie rodzinne wczasy na Majorce. Najlepszy okres to czerwiec–wrzesień. Wtedy panuje na Majorce bardzo przyjazny klimat.

Jakie oferty biur turystycznych są najlepsze?

Takie, które figurują jako all inclusive (czyli oferują nam nie tylko wiele atrakcji dla całej rodziny, ale również całodzienne wyżywienie) oraz  first minute (pozwalają nam na spore oszczędności). Są to również wyjazdy odbywające się w takich terminach, kiedy nawet najbardziej popularne miejscowości nie są zbyt tłumnie wypełnione turystami (to ułatwi nam zapewnienie pełnego bezpieczeństwa dzieciom); liczne wolne hotele przyjazne dzieciom.

Atrakcje dla dzieci na Majorce prezentują się całkiem ciekawie i, co najważniejsze, większość z nich zapewnia jednocześnie rozrywkę całej rodzinie. Majorka jest na tyle ciekawym miejscem, że grzechem byłoby jedynie przesiadywać przez cały dzień na plaży lub korzystać w zastępstwie z atrakcji hotelowych dla naszych pociech. Warto więc zorganizować im co jakiś czas wycieczkę w jakieś atrakcyjne miejsca dla dzieci. W tym celu najlepiej wypożyczyć samochód (w razie potrzeby można na miejscu również wypożyczyć fotelik samochodowy dostosowany do wieku naszej pociechy). Wybierając się na wycieczkę z dzieckiem, warto pamiętać o prowiancie dla niego. Pamiętaj, że hotele, w których się zatrzymujecie, powinny posiadać w swojej ofercie tak zwany lunch-packet. W jego skład wchodzą: owoce, kanapki i woda mineralna. Jego zapotrzebowanie wystarczy zgłosić na dzień przed planowaną wycieczką. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych atrakcji turystycznych dla dzieci:

The House of Katmandu w Magaluf — jest to zbudowana do góry nogami rezydencja z licznymi interaktywnymi pokazami, atrakcjami i efektami. Na jej obszarze znajduje się między innymi: Laboratorium Genetyki, Izba Bólu oraz Bibiloteka Iluzji. W trakcie zwiedzania mogą ukazać się nam starożytni mnisi oraz różne baśniowe czy legendarne postacie.

majorka, Park Wodny. Aqualand — specjalny rodzinny park rozrywki z basenami, zjeżdżalniami i wieloma innymi atrakcjami.

Costa d'en Blanes. Tu znajduje się między innymi Marineland — jest to specjalny kompleks, na który składają się: wodne zoo, minipark wodny oraz rodzinne centrum rozrywki. Dzieci mogą nie tylko podziwiać zwierzęta w ogromnych akwariach, ale również przyglądać się specjalnym pokazom z ich udziałem.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena