Pattaya jest miastem, a dokładniej kurortem morskim, usytuowanym we wschodniej części kraju, w niedużej odległości od Bangkoku. Położone nad Zatoką Perską, jest idealnym miejscem dla turystów.

Data dodania: 2012-09-25

Wyświetleń: 2217

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Liczba mieszkańców tego kurortu przekracza obecnie 80 tysięcy. Według wielu turystów, jest najbardziej znanym ośrodkiem wypoczynkowym nie tylko w Tajlandii, ale w całej Azji. Średnia ilość odwiedzających miasto w przeciągu roku to ponad 6 milionów. Co ich przyciąga? Piaszczyste plaże, lazurowe morze oraz idealne połączenie lotnicze dzięki nowo otwartemu lotnisku.

Pogoda w Pattayi, Tajlandia
Jak wcześniej wspomniałem, Pattaya zlokalizowana jest we wschodniej części Tajlandii. Panuje tutaj klimat tropikalny. Na dystansie całego roku temperatury nie spadają poniżej 27°C i osiągają  maksimum na poziomie 33 kresek. W okresie pory gorącej są jednak znacznie wyższe, niejednokrotnie przekraczając nawet 40°C. Zetkniemy się tutaj z bardzo wysoką wilgotnością powietrza. Nie da się ukryć, że pogoda jest upalna. Turyści zmagają się z bardzo suchym powietrzem, jest parno. Wysokie temperatury łagodzi troszkę morska, chłodna bryza. Od czerwca do października w Pattayi napotkamy na obecność pory deszczowej. Charakterystyczne dla tego okresu są liczne monsuny. Morze jest wzburzone, a większość kurortów jest zamknięta. Opady w tym czasie bywają bardzo gwałtowne i przynoszą dodatkowo ogromne ilości wody. Nie ma jednak reguły. Często zdarzają się w porze deszczowej momenty, kiedy przez kilka dni nie spada ani kropla deszczu. Jest  jednak i tak, że z powodu ulewy przez kilka dni  nie da się opuścić hotelu. Ruch turystyczny w samej Pattayi, jak i na wyspach, zamiera na kilka miesięcy.

Zwiedzanie i zabytki w Pattayi
Pattaya jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Poza możliwością wypoczynku nad morzem, kąpielami słonecznymi i morskimi, oferuje turystom szereg atrakcji i zabytki, które warto odwiedzić. Miasto posiada znakomitą bazę hotelową. Łatwo znaleźć nocleg dopasowany zarówno do naszej kieszeni, jak i upodobań odnośnie komfortu i wyposażenia.
Co warto zobaczyć, będąc w Pattayi?
Miasto oferuje zwiedzającym dużą ilość świątyń. Najważniejszą z nich jest Wat Khao Phra Bat. W jej wnętrzu możemy podziwiać wysoki na 18 metrów posąg Buddy. Warta polecenia jest także Sanctuary of Truth. Konstrukcja wykonana z drewna ku czci Buddy. Poza zabytkami natury architektonicznej w Pattayi wybierzmy się do ogrodów botanicznych. Najbardziej znany z nich to Nooch Nong Tropical Botanical Garden. Wyjątkowa gratka dla dzieciaków, które mogą zobaczyć tam tresowane małpy i słonie. Będąc w Pattayi, udajmy się również do Mini Siam. Jest to miasteczko miniatur, gdzie zgromadzono najsłynniejsze budowle Tajlandii. Oprócz atrakcji do zwiedzania, Pattaya oferuje turystom szereg klubów oraz dyskotek. Miasto znane jest z nocnego życia oraz swobody seksualnej i rozwiązłości tajskich kobiet. Zapewnia spędzanie czasu w komfortowych warunkach zarówno w formie aktywnej, jak i biernej. Nie trudno znaleźć zakłady oferujące tajskie masaże czy pobyty w saunie.

Seksturystyka - kluby nocne.
pattaya, tajki.Tajlandia według przeprowadzonych badań uznana została za kraj przepełniony procederem seksturystyki i choć prostytucja jest zakazana - określa się, że w branży tej pracuje w Tajlandii ponad 200 tysięcy osób. Władze przymykają oko na szerzący się proceder ze względu na ogromne wpływy, jakie niesie za sobą prostytucja. Pieniądze zostają bowiem w kraju, co wpływa na jego rozwój. Prawdziwym sekskurortem jest Pattaya. To właśnie tam zjeżdżają mieszkańcy Europy oraz krajów azjatyckich. Ich cel jest jeden, współżycie z młodą, wybraną przez siebie Tajką. Decydując się na zbliżenie, pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu. Jak wskazują bowiem badania, blisko 40% Tajek świadczących swoje usługi jest nosicielkami wirusa HIV. Warto zakupić odpowiedni test i poddać niemu naszą wybrankę. W przeciągu kilku minut otrzymamy odpowiedź na temat stanu jej zdrowia. W Tajlandii szukane dziewczyny odnajdziemy w trzech rodzajach Klubów:

go-go - dziewczyny topless, w bikini, tańczące na scenie,
beer bar - lokal na powietrzu, dziewczyny w pełni ubrane,
bar z hostessami - bar zamknięty, dziewczyny w pełni ubrane.

Największą popularnością niewątpliwie cieszą się bary go-go. Z reguły tam znajdują się również najładniejsze Tajki, a zwykle jest w czym wybierać.

Tajki i kluby go-go w Tajlandii.
Tajki z reguły same decydują się na zarabianie własnym ciałem. Nie ma problemu handlu ludźmi. Dramatyczna decyzja bywa też często efektem trudnej sytuacji finansowej rodziny. Matki wysyłają młode dziewczyny do większych miast, aby tam zarabiały na jej utrzymanie. Większość z nich pracuje w klubach go-go, których w Tajlandii działa niezliczona ilość. Dostają one tam procent od drinków, a w zamian za zabranie ich z klubu, właściciel otrzymuje opłatę od turysty. Ceny usług są bardzo różne i spadają zwykle po północy, bowiem kluby nocne muszą być zamykane o godzinie 2 w nocy. Tajki obniżają wówczas ceny, chcąc cokolwiek zarobić i nie odchodzić z pustą ręką. Kluby go-go, poza przygodą seksualną z wybraną Tajką, oferują bardzo dobrą zabawę. Często pojawiają się w nich pary oraz turyści, którzy chcą na własne oczy przekonać się, jak wygląda życie po zmroku w Tajlandii. Bardzo wiele pisze się na ten temat w serwisach europejskich, stąd też klienci Tajek są różni. Począwszy od napalonych emerytów, po młodzieniaszków chcących jedynie spróbować. Dla Tajek rodzaj klienta nie ma znaczenia. Najważniejszy jest dobry wynik finansowy.

Ceny usług pań do towarzystwa
Ceny usług oferowanych przez Tajki są bardzo różne. Wiele zależy, czy decydujemy się na zabranie dziewczyny z klubu go-go, czy też poszukujemy przygodnej panienki na ulicy. Jeżeli wybieramy pierwszą opcję, musimy uiścić opłatę dla właściciela klubu, dla którego w nocy dziewczyna nie będzie już mogła zarobić pieniędzy. Opłata waha się w granicach 200-500B. Gdy wybieramy dziewczynę z ulicy, to  naturalnie jesteśmy zwolnieni z ponoszenia tego typu wydatku. Jeżeli wybierzemy już odpowiednią kandydatkę, to z nią indywidualnie ustalamy kwotę usługi. Do wyboru są dwie opcje: short time oraz long time. Pierwsza to jeden stosunek i koniec spotkania, natomiast long time - dziewczyna jest wyłącznie do naszej dyspozycji przez całą noc. Kobiety są z reguły otwarte na wszystkie propozycje klientów. Im więcej opcji, tym wyższa jednak cena. Decydując się na opcję „na krótko”, zapłacimy w zależności od miejsca, czasu oraz urody dziewczyny od 500-2000B. Opcja „na długo” kosztuje nieco więcej i zaczyna się od 1500B wzwyż. W nocy możemy liczyć na zniżkę, jednak wówczas najlepsze dziewczyny z reguły są już zajęte. Tajki lubią, gdy klienci są bardzo dyskretni w chwili płacenia. Nie zapominajmy również o zapłacie po, a nie przed -  tak, aby nie zostać oszukanym.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena