Obecnie Internet to jedno z najpopularniejszych mediów na świecie, które docenia coraz więcej firm w Polsce i na świecie. Niestety nie każdą firmę stać na wynajęcie profesjonalnej agencji. Dlatego część osób postanawia wziąć się za tworzenie strony internetowej na własną rękę.

Data dodania: 2012-07-05

Wyświetleń: 1535

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Strony www PłockTworzenie strony internetowej bez znajomości języków programowania jest możliwe, a wystarczy to tego celu wykorzystać gotowe, darmowe rozwiązania. Jednak zaczęm przystąpimy do tworzenia samej witryny internetowej musimy zadbać o miejsce, gdzie będzie znajdować się nasza strona. Do odpalenia dowolnej storny www potrzeba przede wszystkim hostingu, czyli serwera ftp z bazą danych MySQL oraz domenę www, która będzie adresem wskazującym na naszą stronę www.

Aby strona wyglądała w miarę profesjonalnie, zalecane jest wykupienie adresu www z końcówką .pl, ponieważ zastosowanie domen darmowych typu u2.pl, czy prv.pl wpływa negatywnie na wizerunek naszej firmy, a przy tym na stronie prawdopodobnie będą występować reklamy tych usługodawców.

Po zakupieniu domeny musimy przekierować ją na adres naszego hostingu, który możemy również zakupić (koszt w miarę dobrego serwera to około 35-50zł) lub też wykorzystać darmowe rozwiązania, które oferują takie portale jak yoyo.pl, czy 000webhost.com. Przekierowanie domeny dokonujemy poprzez podanie dns hostingu u usłogodawcy, u którego mamy wykupią domenę oraz dodanie domeny w miejscu wykupienia hostingu.

Kiedy mamy przygotowaną domenę i hosting, możemy przystąpić do tworzenia strony www, którą oprzemy o darmowe rozwiązania takie jak np. Joomla. CMS ten cechuje prosta budowa, intuicyjny system zarządzania oraz możliwość instalacji licznych dodatków. System ten instalujemy poprzez ściągnięcie plików systemu i wrzucenie ich na serwer ftp. Kiedy wszystkie pliki znajdą się na serwerze wpisujemy adres strony www, po czym uruchamia się nam panel instalacyjny. W panelu wpierw sprawdzamy, czy serwer www spełnia wymagania systemu CMS, potem podajemy dane dostępowe do bazy danych i dane administratora strony. Kiedy już zainstalujemy system musimy stworzyć strukturę menu, dodać artykuły oraz poszczególne elementy strony internetowej.

Do takiej strony internetowej brakuje nam jeszcze powiązanej tematycznie szaty graficznej, która przy pomocy kilku kliknięć nałożymy na system CMS. tak stworzoną firmową stronę www możemy jeszcze rozwijać instalując liczne dodatki i włączając je na poszczególnych pozycjach szablonu naszej firmowej witryny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena