Włazy rewizyjne to nie tylko praktyczne zastosowanie, ale także estetyka. Umożliwiają one bowiem dostęp do bardzo ważnych instalacji, zapewniając przy tym bezpieczeństwo, ale także, jeżeli są odpowiednio dobrane, nie naruszają estetycznego wyglądu określonych pomieszczeń.

Data dodania: 2012-06-25

Wyświetleń: 1453

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane. Wydaje się że wszyscy wiedzą jak wygląda właz kanałowy, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę jaka jest naprawdę jego budowa oraz zastosowanie.

Klapy rewizyjne znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle budowlanym oraz spożywczym. Możemy je także odnaleźć w handlu, znajdują się w galeriach i pawilonach handlowych, magazynach; montowane są także w placówkach publicznych. Powstały po to, aby umożliwić łatwy dostęp do  instalacji podposadzkowych.

Budowa takich włazów kanałowych to rama wraz z wąsami kotwiącymi, pokrywa,  śruby, czyli elementy mocujące oraz  tzw. „kolucha” służące do wyciągania pokrywy włazu. Jeżeli idzie o pokrywę występują jej dwa rodzaje. Pierwszy jest skonstruowany pod wypełnienie betonem i płytkami wraz z żebrowaniem, drugi z kolei to pokrywa pełna. Przy włazach uszczelnianych, między ramą a pokrywą, dodatkowo znajduje się uszczelka, która ma na celu uniemożliwić przedostawanie się nieprzyjemnych zapachów, a także chroni przed wodą.

Włazy kanalizacyjne są wykonywane zarówno ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, aluminium, jaki i stali czarnej oraz żeliwa. Materiał, z którego są konstruowane umożliwia różne ich zastosowanie i wybór produktu, który najbardziej odpowiada określonym  potrzebom. Przy doborze warto także zwrócić uwagę na obciążenie, jakie dany właz może przenieść.

Odpowiedni wygląd pomieszczeń zdecydowanie podnosi komfort pracy, ale także jest pozytywnie postrzegany przez klientów. Włazy kanalizacyjne, być może, mogą się wydawać elementem najmniej w tym istotnym, jednakże ich wygląd oraz funkcjonalność ma ogromne znaczenie. Dlatego też budując, czy też remontując określone pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na ten składnik instalacji. Dobrze dobrany, może nie zmieni diametralnie wyglądu obiektu, ale na pewno nie przyczyni się do jego pogorszenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena