Kiedy z każdej strony media donoszą o kryzysie, coraz ciężej odnaleźć się na rynku pracy. Jak sprawić, żeby nasze aplikacje zrobiły wrażenie na pracodawcy? Poznaj skuteczne strategie w zdobywaniu pracy.

Data dodania: 2012-06-04

Wyświetleń: 1620

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomimo tego, że dziennie na rynek pracy wypływa masę ogłoszeń o pracę wcale nie jest łatwo. Z dnia na dzień portale informacyjne publikują coraz gorsze dane odnośnie rynku pracy, gdzie bezrobocie z miesiąca na miesiąc stale się powiększa. Wielu młodych ludzi, w szczególności w przedziale wiekowym 20-25 narzeka, na brak możliwości zdobycia ciekawej pracy. Jak zatem młody człowiek, w szczególności bez doświadczenia powinien odnaleźć się na rynku pracy?

Kogo szukają pracodawcy?

Z analiz portali, które zajmują się publikowaniem ofert pracy – takich jak np. infopraca.pl wynika, że najprościej ze znalezieniem pracy mają fachowcy i specjaliści. W przypadku osoby, która posiada kierunkowe wykształcenie połączone z doświadczeniem wynika, że czas oczekiwania na znalezienie zatrudnienia wynosi mniej niż 2 miesiące. Informatyka i sprzedaż to dwie branże, które oferują najwięcej ofert pracy, a osoby, które posiadają odpowiednie doświadczenie będą mile widziane na rozmowach.

Pracy dla studentów i absolwentów bez doświadczenia jest najmniej

W kwestii pracy dla studentów i absolwentów bez doświadczenia sprawa nie wygląda najlepiej. Największy odsetek bezrobocia jest właśnie w tym obszarze. Pracodawcy zazwyczaj nie są zainteresowani osobami bez doświadczenia, ponieważ świeżo upieczony absolwent posiada nieadekwatny poziom oczekiwań do tego co jest w stanie zaoferować. Jeśli jesteś osobą bez doświadczenia, powinieneś dołożyć wszelkich starań by zdobyć dobry staż lub praktyki.

Studencie! Zadbaj o staż

Praktyki i staż w dobrej firmie są bardzo mile widziane przez pracodawców, ponieważ świadczą o ogromnej motywacji danej osoby do zdobywania doświadczenia.  Podczas studiów warto prowadzić różne ciekawe projekty, uczestniczyć w kółkach zainteresowań czy realizować ciekawe, wartościowe kursy. Studia na dobrej uczelni nadal świadczą o prestiżu danej osoby, pod warunkiem, że poza studiami dana osoba może pochwalić się czymś jeszcze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena