Urządzając dom czy mieszkanie, kierujemy się swoimi upodobaniami względem kolorów, materiałów i kształtów. Nasze wybory, mniej lub bardziej świadomie, krążą w obrębie jakiegoś stylu o specyficznych charakterze, który nadaje wnętrzom bliski nam klimat. Poszukajmy własnego, niepowtarzalnego stylu.

Data dodania: 2012-05-21

Wyświetleń: 1365

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aby ułatwić i uprzyjemnić poszukiwania elementów własnego, niepowtarzalnego stylu, przybliżymy oficjalne style występujące w architekturze wnętrz, które będą idealną wskazówką, lub wręcz rozwiązaniem w budowaniu własnego, osobistego zakątka.

Glamour, to błysk, miękkość i elegancja. Jeżeli lubicie barokowe klimaty w nowoczesnej interpretacji, ten artykuł jest dla Was. We wnętrzach pojawiają się meble stylizowane na barok i rokoko ( w zależności od upodobań można dopasować na ile chcemy nasycić otoczenie minioną epoką) i to nie tylko w salonie czy jadalni. Łazienka jest jednym z najbardziej dopieszczonych pokoi, to wnętrze do pielęgnacji, relaksu w przepychu i nacieszenia okiem piękną przestrzenią.

W kolorystyce przeważają czekoladowe brązy, czernie, głębokie fiolety i stonowane biele, które łączymy ze złotem, srebrem i materiałami połyskującymi. Detal, dodatki są tu bardzo istotne. To one najlepiej stworzą intymny i wyrafinowany klimat stylu glamour. Dużą rolę odgrywają tu lustra. Najlepsze w ciężkich, bogato zdobionych ramach, również ramki do zdjęć. Mile widziane są żyrandole nawiązujące do pałacowych, lampiony i świeczniki ze sztucznymi świecami, ozdobione szkiełkami, lub perłami. Ma lśnić! Szklane kule czy przyciski do papieru, figurki, wieszaczki, a każdy według własnego pomysłu.

Nie tylko sztuczne światło wprowadzi nas w odpowiedni nastrój. Nieodzownym elementem są wszelkiego rodzaju świece i świeczniki, a najlepiej szklane. Popularnym elementem wystroju we wnętrzu w stylu glamour, jest ozdobny  motyw tapety.

Jeżeli chodzi o materiały, to glamour uwielbia puchate, miękkie poduszki, dywany czy koce. Futerka mogą być zarówno w naturalnych odcieniach, czy wzorach zwierzęcych, jak i w nietypowych kolorach, jak róż czy fiolet. W sypialni króluje satyna i jedwab w nasyconych, ciemniejszych kolorach.

Łazienka jest oazą piękna, tutaj każdy detal się liczy od stylizowanych wieszaków na ręczniki i mydło, po dominujący, elegancki mebel. Można również unowocześnić styl glamour i zaszaleć np. wykonać łazienkę w czarnych kafelkach, na suficie powiesić czarny żyrandol, a białe wyposażenie uzupełnić złotymi wykończeniami, oraz ustawić piękne  figurki

Wystarczy trochę własnej inwencji twórczej i trochę wydatków na wnętrzarskie akcenty, aby ze zwykłego, nieciekawego wnętrza stworzyć prawdziwy kącik dobrego stylu.

Licencja: Creative Commons