Kolejnym po Dual Disc'u hybrydowym nośnikiem stanowiącymi połączenie płyty CD i DVD jest DVDplus.

Data dodania: 2007-02-20

Wyświetleń: 5681

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

DVDplus czyli integracja formatów CD oraz DVD na jednej płycie

Kolejnym po Dual Disc'u hybrydowym nośnikiem stanowiącymi połączenie płyty CD i DVD jest DVDplus.

Trzy formaty:

DVDplus – kombinacja Audio i Video,
DVD Audio© plus – tradycyjny nośnik CD połączony z formatem DVD Audio,
DVD Rom© plus – połączenie Video z CD Rom i grami,
oferują nie tylko dźwiękowe i wizualne możliwości pozwalające na zawarcie na niej wielu funkcji, które obecnie znajdujemy na płytach DVD, ale także spełniają funkcję CD Rom'u.

Użytkownik otrzymuje "kompakt" przypominającą wyglądem zwykłą płytę. Warstwa CD znajduje się jednak tylko z jednej strony dysku, druga to warstwa DVD z różnorodnym materiałami. Mogą to być np. ta sama muzyka, która znajduje się na stronie CD, ale zapisana w formacie umożliwiającym odtworzenie w systemach kina domowego, materiały filmowe zza kulis, wywiady, teledyski, galerie zdjęć, teksty piosenek i inne materiały stworzone przez artystę lub wytwórnię płytową.

Zupełnie nowym wymiarem DVDplus jest oferta skierowana do producentów gier komputerowych. Oprócz zasadniczej zawartości płyty, czyli gry komputerowej, mogą znaleźć się na niej inne bonusy w postaci np. filmów.

Zastosowania nośnika DVDplus dają producentom a przede wszystkim słuchaczom oraz graczom niespotykane do tej pory możliwości oddziaływania na zmysły i gwarancję odtwarzania na domowym sprzęcie multimedialnym.
Licencja: Creative Commons
1 Ocena