(ten artykuł jest kontynuacją części pierwszej) Narzekasz na brak kreatywności? Szukasz natchnienia w swoim życiu, a może brakuje Ci urozmaicenia i czegoś nowego? Sprawdź praktyczne sposoby, codziennego uwalniana swojej kreatywności.

Data dodania: 2007-12-13

Wyświetleń: 4233

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

(ten artykuł jest kontynuacją części pierwszej)

Myśl poza schematami lub wcale. Skoro większość ludzi ma problemy z kreatywnym myśleniem, to jaki będzie najlepszy sposób, aby zacząć myśleć kreatywnie? To poste, trzeba robić coś innego niż reszta ludzi i dzięki temu obudzisz w sobie kreatywne myślenie. Normalni ludzie myślą i zachowują się normalnie, więc jeśli Ty będziesz „normalny” to nici z kreatywnego myślenia.

Spróbuj czegoś innego, czegoś nowego i każdego dnia pozwól, aby jakieś nowe doświadczenia poszerzyły Ci horyzonty. Porozmawiaj z kimś obcym w autobusie, uśmiechnij się do przechodzącej osoby i sprawdź jak zareaguje (nie bój się, nikt Cię nie pobije). Zmień otoczenie idź do pracy inną drogą niż zwykle, idź do innego sklepu na zakupy, otwórz się na ludzi wokół Ciebie. Jeżeli coraz bardziej i bardziej, dzień po dniu, będziesz zmuszać się do wyjścia poza swoją strefę komfortu, Twoja szansa na wymyślenie czegoś kreatywnego się zwiększy.

Pomyśl o tym.

Kiedy był ostatni raz, gdy zrobiłeś coś po raz pierwszy? Jeśli minęła już dobra "chwila" od tego czasu to, mówię Ci "strąciłeś możliwość poznania wielu nowych doświadczeń" Doświadczeń, które mogły Cię rozwinąć pod względem emocjonalnym, psychicznym a nawet duchowym. Nie tylko, nauczyłbyś się czegoś nowego, ale również miałbyś, wiele doświadczeń do przekazania innym. Mógłbyś nawet później poćwiczyć, opowiadanie historii i mieć czym błyszczeć na przyjęciach. Szanse na rozwinięcie
kreatywnego myślenia
czają się wszędzie, trzeba ich tylko zacząć szukać.


Jak powiedział kiedyś znany pisarz "Świętość uspokaja ale szaleństwo jest ciekawsze" Dokładnie! Prawnie każde „inne” kreatywne myślenie, jest podrzucane przez "normalnych" ludzi. Na szczęście to nie zatrzymuje geniuszy od kreatywnego myślenia
, od wykorzystywania swojego potencjału.

Problemem jest to, że „normalne” zachowanie zmusza ludzi do myślenia "normalnie" a wiec jak gdyby ogranicza kreatywne myślenie. Porzuć to co Cię krepuje i czyni normalnym. W kreatywnym myśleniu bardzo ważne jest przełamanie tej bariery. Mimo, że przełamanie bariery, powoduje różne dziwactwa i nie typowe zachowania. Nie mówię, żebyś przefarbował włosy na różowo itp raczej namawiam Cię do zmiany środowiska swojego życia, do poznania czegoś nowego.

Mam nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię trochę, do kreatywnego myślenia poza wyznaczonym granicami. Jeśli będziesz przestrzegał rad, które Ci udzieliłem w tym poradniku wkrótce Twoje życie będzie wypełnione ciekawymi przygodami i wydarzeniami.. Uwolnij swoje kreatywne myślenie i nadaj swojemu życiu nowy smak!

Pamiętaj, aby zacząć właśnie teraz. Powodzenia!
Licencja: Creative Commons
0 Ocena