Nie wiesz, którą nawigację wybrać do swojego samochodu by ułatwiła Tobie podróże po Polsce i Europie? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Bez trudnych technicznych zagadnień, pomożemy Ci dokonać wyboru.

Data dodania: 2007-12-04

Wyświetleń: 4077

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W głowach wielu z Nas często przy zakupie samochodowej nawigacji satelitarnej pojawia się pytanie: czym się kierować w wyborze?

Co ciekawe my jako http://www.autopodroznicy.com nigdy podczas swoich podróży z takowych urządzeń nie korzystamy, ale mając pojęcie o ich działaniu postaramy się Wam przynajmniej w minimalny sposób pomóc.

Otóż:

Podczas wyboru zestawu do nawigacji satelitarnej w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się jakością oraz pokryciem map.

Nasz wybór powinien być uzależniony od tego jak często podróżujemy?, które obszary Polski lub Europy odwiedzamy najczęściej i czy zdarza nam się poruszać bezdrożami?

Ważną kwestią jest również liczba miejscowości, których plany z dokładnymi adresami posiadają dane mapy i zawarte w nich punkty użyteczności publicznej (POI), które pomogą nam na dotarcie do konkretnych sklepów, hoteli, stacji benzynowych itp.

Kolejną ważną sprawą, jest kwestia aktualizacji map -wybierajcie takie, które zapewnią Wam regularną aktualizację. Dla niektórych istotniejsze mogą być inne kwestie - np. zawarte w mapach punkty.

Decydującym czynnikiem, przy wyborze nawigacji samochodowej może być prostota użytkowania. Niezliczona liczba mniej lub bardziej użytecznych funkcji będzie nieprzydatna, jeśli nie będziemy w stanie ich wykorzystać w praktyce. Dlatego warto sprawdzić, czy obsługa urządzenia jest intuicyjna, czy będziemy w stanie sami skorzystać z najważniejszych funkcji nawigacji. Nie mniej istotna jest sprawna obsługa samego wyświetlacza. Dlatego ważne, by ekran naszego urządzenia, który często jest dość mały, nie przekraczający4,3 cala, był przejrzysty. Poza czytelnością ekranu, ogromny wpływ na bezpieczeństwo mają także komunikaty głosowe, które odpowiednio wcześnie poinformują nas o najbliższym manewrze, co zwłaszcza w ruchu miejskim pozwoli zająć na czas właściwy pas ruchu.

Niestety nawigacje, jak każda technologia, która się ciągle rozwija posiada swoje błędy.

Zawsze przecież możemy wybrać stary sprawdzony sposób, czyli poczytanie mapy - na pewno trenuje nam to pamięć.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena