Jak chronić się przed szkodnikami takimi jak myszy albo szczury, które pojawiają się nieproszone w ludzkich mieszkaniach, domach albo instytucjach jest obowiązkiem właściciela nieruchomości?

Data dodania: 2012-03-13

Wyświetleń: 4267

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

deratyzacja wielkopolskaNajlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie zabiegu deratyzacji. Ta obowiązkowa deratyzacja jest regulowana przez Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Są to bardzo ścisłe uregulowania, które dokładnie określają w jakich terminach powinna być przeprowadzana deratyzacja. Wyznaczone urzędowo terminy deratyzacji to okres pomiędzy dwudziestym marca a dwudziestym kwietnia oraz jesienną porą, między piętnastym października a piętnastym listopada. W tym czasie deratyzacja powinna zostać przeprowadzona w budynkach mieszkalnych. Jest to obowiązek nałożony właściciela nieruchomości, jej użytkownika, posiadacza albo inny podmiot, który zarządza tą nieruchomością.

Deratyzacja dotyczy nie tylko budynków mieszkalnych. To także obowiązek firm z sektora spożywczego – zarówno producentów żywności, jak i sklepów ją sprzedających albo lokali gastronomicznych.  Deratyzacja to z jednej strony kwestia estetyczna – chyba mało kto chciałby się cieszyć romantyczną kolacją z ukochaną osobą w restauracji, gdzie między stołami i nogami klientów i pracowników przemykają przez nikogo nie niepokojone szczury albo myszy.  Bardzo ważny jest też aspekt zdrowotny – szczury i myszy są nosicielami wielu chorób niebezpiecznych dla człowieka. Ich obecność w pobliżu żywności z pewnością nie wyjdzie na zdrowie nikomu. Dlatego tak ważna jest w tym przypadku fachowo przeprowadzona, skuteczna i regularna deratyzacja. Powinna ją wykonać profesjonalna firma, która ma w swojej ofercie właśnie taki usługi jak deratyzacja i która stworzy długofalowy plan zabezpieczenia obiektu przed nieproszonymi gryzoniami. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena