Zastanawialiście się kiedyś jak sprzedać nieruchomość za pośrednictwem Internetu, tzn. portalu gdzie użytkownicy sami zamieszczają ogłoszenia? W poniższym artykule zastanowimy się nad tym zagadnieniem.

Data dodania: 2012-02-16

Wyświetleń: 1154

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warunkiem szybkiej sprzedaży jest praca ze strony administratora portalu, który powinien odpowiednio przygotować dla użytkowników portal umożliwiając im jak najlepszą prezentację ogłoszenia. Również sam sprzedający powinien przygotować opis swojej nieruchomości w taki sposób, aby przyciągnął jak największą liczbę zainteresowanych.

Zastanówmy się nad elementami pracy administratora portalu. Po pierwsze taka strona internetowa powinna mieć domenę łatwą do zapamiętania, na przykład zawierająca czasownik związany z mieszkaniem. Następnie ważny jest wygląd strony głównej, która również zachęci potencjalnego użytkownika do zamieszczenia ogłoszenia. Na pierwszej stronie liczy się kolorystyka, ciekawy byłby kolor zielony, symbol nadziei, nadziei na realizację ogłoszenia. Nieodzowną częścią jest również przejrzysty podział na kategorie w wyszukiwaniu konkretnych ofert oraz przy dodawaniu ogłoszeń.

Korzystający z portalu powinni mieś także dostęp do płatnych usług, dlatego że one pozwalają wyróżnić dany wpis od innych i przyciągnąć uwagę. Istotną rolę spełnia właściwe umieszczenie nieruchomości na mapie, w czym pomagają załączone do portalu aktywnych map.

Na zakończenie warto podsumować cechy idealnego portalu poświęconego nieruchomościom: przejrzystość, prostota i łatwość w korzystaniu. Reszta już zależy od samego użytkownika jak zaprezentuje swoją ofertę, tzn jak opisze prezentowany przez siebie obiekt pod wzgledem lokalizacji, wyposażenia, medii, a także jak wykona zdjęcia.

Licencja: Creative Commons