Wózki widłowe, a dokładnie wózki jezdniowe podnośnikowe, to środki transportu posiadające napęd silnikowy, służące do przewożenia i przenoszenia materiałów o znacznej masie. Stosowane są głównie w transporcie wewnętrznym oraz w magazynowaniu. 

Data dodania: 2011-11-04

Wyświetleń: 3062

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najczęściej możemy je spotkać w magazynach, halach, portach wodnych i lotniczych oraz fabrykach. Są najlepszym sprzętem do przemieszczania, przenoszenia i ładownia materiałów zarówno na magazynowych półkach, jak i w większych środkach transportu, np. samolotach, samochodach dostawczych, czy statkach.

W każdej firmie, która zajmuje się handlem, magazynowaniem, bądź spedycją, ten rodzaj transportu jest kluczowy dla sprawnego działania, dlatego tak istotny jest dokładny i systematyczny serwis wózków widłowych. Dzięki temu możemy być pewni, że każdy produkt dotrze na czas do naszego kontrahenta, a nasi pracownicy będą mogli bezpiecznie i sprawnie wykonywać przydzielone im zadania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków widłowych. Wybór odpowiedniego powinien zależeć przede wszystkim od profilu działalności naszej firmy, a także od naszych możliwości techniczno – przestrzennych. Nie każdy wózek widłowy będzie mógł być używany w małych pomieszczeniach magazynowych, a szczególnie w wąskich przestrzeniach między półkami. Dlatego przymierzając się do zakupu takich środków transportu warto znaleźć specjalistyczny sklep i serwis wózków widłowych, który zapewni nam fachową pomoc w doborze urządzeń, profesjonalny okresowy przegląd techniczny, a także wsparcie przy naprawie usterek i wad technicznych. Jest to szalenie istotne w prowadzeniu biznesu, zwłaszcza, gdy zależy nam na sprawności działania oraz zadowoleniu klientów. A jak wiemy te dwa czynniki w ogromnej mierze sprzyjają rozwojowi przedsiębiorstwa. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena