Każdy pracownik jest bardziej wydajny, kiedy czuje się komfortowo i wygodnie. Aby zapewnić pracownikowi taki komfort oraz wygodę, powinniśmy wybrać mu odpowiednie meble biurowe. Niestety większość pracodawców projektując biuro zwraca większą uwagę na design w biurze oraz to, żeby mieć nowoczesne meble a nie wygodne.

Data dodania: 2011-08-04

Wyświetleń: 1675

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tymczasem niewygodne krzesła i fotele biurowe mogą negatywnie wpływać na samopoczucie pracowników. Według badań, pracownik siedzący przy niewygodnym krześle szybciej poddaje się przy rozwiązywaniu niektórych problemów.

Wygodne meble biurowe

Wygodne krzesła i meble biurowe to przede wszystkim komfort umożliwiający skupienie się nad pracą. Pracownik nie jest rozpraszany przez ból. Obecnie nie tylko coraz więcej pracodawców poszukuje wygodnych rozwiązań, ale również producenci mebli biurowych starają się aby bez względu na to czy są to nowoczesne meble czy tradycyjne, były przede wszystkim wygodne.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Zanim wybierzemy jakiekolwiek meble biurowe musimy je przetestować. Najlepiej więc nie kupować mebli w Internecie a w salonie meblowym. Oczywiście wielu z nas wybiera meble z Internetu.  Najlepiej jednak szukać takich firm, które funkcjonują nie tylko wirtualnie ale również mają swoje sklepy bądź stoiska tradycyjne.  Wiele firm internetowych proponuje niskie ceny, bowiem zamykają się jedynie do jednego pokoju i jednoosobowej działalności. Po wyborze produktu przez klienta, sklep internetowy sprowadza dany mebel od producenta i wysyła bezpośrednio do osoby, która ten mebel zamówiła. Nie ma więc możliwości wypróbowania danego produktu przed zakupem.

Nie zwracajmy więc uwagi na wygląd i estetyką ale na wygodę. Krzesło powinno się dać dopasować do sylwetki siedzącego. Powinno dać się zmieniać wysokość krzesła oraz kąt oparcia. Oceńmy meble biurowe bez emocji. Nie podejmujmy decyzji pod wpływem chwili. Wróćmy następnego dnia i sprawdźmy czy jest tak samo wygodne jak myśleliśmy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena