Usuwanie rozstępów stanowi ogromny problem dla każdego, kogo dotyczy. Te uporczywe, czerwone prążki potrafią bowiem naprawdę uprzykrzyć życie. Z tego powodu wiele osób poszukuje szybkiego i skutecznego sposobu, który pozwoli całkowicie usunąć rozstępy. Czy taka metoda w ogóle istnieje?

Data dodania: 2011-07-26

Wyświetleń: 2515

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli znasz już problem rozstępów, na pewno wiesz jak trudnym zadaniem jest walka z tą dolegliwością. Rozstępy pojawiają się nagle, ale jeśli zaczniesz z nimi walczyć, możesz się zdziwić jak bardzo już są związane z Twoim ciałem. Raz powstałe rozstępy mają skłonność do pozostawania tam już na zawsze.

Choć każdy dąży do tego, żeby jak najszybciej zlikwidować rozwijające się na skórze rozstępy, w rzeczywistości nie jest to możliwe. Leczenie rozstępów wymaga wiele czasu. Podczas kuracji antyrozstępowej trzeba wykazać się cierpliwością i nadzwyczajną systematycznością. Nawet, jeśli stosowane działania nie przynoszą żadnych efektów w krótkim czasie, nie należy się poddawać. Na rzeczywiste efekty przyjdzie bowiem jeszcze długo czekać. Nie oznacza to jednak, że leczenie rozstępów nie ma sensu. Jak najbardziej ma.

Leczenie rozstępów ma sens tylko wtedy, jeśli na ciele występują czerwone, świeże rany. Choć takie objawy wyglądają strasznie, tylko taka postać rozstępów nadaje się do leczenia. Aby zredukować widoczność takich prążków, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju środków, które potrafią stymulować regenereację uszkodzonych tkanek. Warto podjąć mądrą decyzję i wybrać dobry krem na rozstępy. Z czasem czerwone rozstępy staną się jaśniejsze i mniej widoczne, a skóra odzyska swoją naturalną elastyczność i wytrzymałość.

Najgorszym przypadkiem jest zaniedbanie pojawiających się rozstępów. Pozostawione bez opieki rany w końcu się zabliźniają. Na skutek tego na skórze pojawiają się nierówne, białe lub perłowe blizny. Faktycznie są one mniej widoczne, niż świeże rozstępy. Są jednak nawet wyczuwalne w dotyku, a najbardziej widoczne stają się latem. Podczas, gdy pod wpływem promieni słonecznych skóra zmienia swój kolor, blizny po rozstępach wciąż pozostają białe, co znacznie może pogorszyć wygląd ciała.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena