Umiejętność podejmowania decyzji, jest kluczowym czynnikiem na drodze do sukcesu jak i porażki.  Posiadają ją osoby na najwyższych szczeblach w każdej organizacji, najbogatsi ludzie świata, jak i każdy zmierzający do życiowego sukcesu, czy niezależności finansowej.

Data dodania: 2011-07-20

Wyświetleń: 6871

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Analizując i obserwując zachowania różnych ludzi, w jasny sposób wynika, że osoby potrafiące podejmować decyzje,  zarabiają i osiągają w swoim życiu więcej. Niż Ci którzy decyzje podejmują w dłuższym czasie, stale zwlekając z jej podjęciem. Co daje odpowiedź, że głównym powodem życiowych niepowodzeń, jest brak tej umiejętności.

Osoby szybko podejmujące decyzje natychmiast podejmują działanie, trwają w nich wytrwale, bywają wręcz uparci a konsekwencją osiągają zamierzony cel. Osoby które musiały  się dobrze namyśleć, przed podjęciem decyzji,  nie są w niej konsekwentne i szybko zdanie zmieniają dzięki czemu,  nie osiągają nic.

Trzema powodami braku umiejętności podejmowania decyzji są:

1. Brak jasno określonego celu długoterminowego / życiowego.

Zaplanowanie swego życia,  opisanie co chcesz aby się w nim wydarzyło i do czego dążysz. Nastawia to Ciebie i Twoje zmysły, na wyłapywanie nadarzających się okazji. Pomagając w dojściu do celu i ułatwia rozróżnianie tego co od celu Cię  oddala.

2. Poleganie na opinii innych

Bardzo duża część osób która  nie wie czego chce od życia, żyje tak jak inni. Radząc się we wszelkich kwestiach swej rodziny, sąsiadów czy nawet telewizji. Nie dopuszczając, swojej własnej opinii i pragnień do głosu.

Jak wielu jest ekspertów w wielu dziedzinach, tak ten od Twojego życia oraz jego przebiegu, jest tylko jeden i jesteś nim Ty. Dlatego jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za podejmowanie własnych decyzji.

3. Brak wiary we własne siły

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest brak poczucia własnej wartości i wiary we własne siły. Duża część osób mając jakąś decyzję do podjęcia zastanawia się, mówiąc:  czy ja sobie poradzę?, czy dam radę?  Pytają o to innych samemu nie będąc przekonanymi we własne siły . Pamiętaj:

"Jeśli myślisz, że potrafisz, albo myślisz, że nie potrafisz - w obu przypadkach masz rację!" - Henry Ford

 

Życiowe zwycięstwo i przegrana mają swoje źródło w Twoich celach i planach na życie. Jeśli jesteś zdecydowany aby je realizować to na pewno osiągniesz to co planujesz. Podejmując decyzję od razu i natychmiast przystępując do działania,  zwiększasz skuteczność podjętej decyzji i jak i szybkość jej realizacji. A to decyduje o Twoim szczęściu i powodzeniu w życiu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena