ZANIM RZUCISZ PRACĘ musisz się drogi czytelniku nauczyć budować biznes i odpowiednio nim sterować. Nie mów od razu szefowi co o nim myślisz, tylko wykorzystaj swój wolny czas na pilnowanie własnego biznesu. Nie jest ważne jaki to będzie biznes,

Data dodania: 2011-06-27

Wyświetleń: 1591

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

jedni zainwestują w nieruchomości, inni w akcje, a jeszcze inni w firmy itd. Ważne jest aby zdobyć odpowiednią wiedzę na start. Dlaczego?
Istnieją bowiem 4 źródła Twojej mocy: czas, energia, wiedza i pieniądze. W jaki sposób są połączone? Które z nich jest najważniejsze? Jak to wykorzystać w motywowaniu siebie i innych?
Aby osiągnąć dowolny cel w wybranym przez siebie obszarze, potrzebujesz kombinacji czterech podstawowych źródeł Mocy w swoim działaniu: czasu, energii, wiedzy i pieniędzy.
Wszystkie cztery zasoby są ze sobą połączone i tworzą jeden spójny system. Są one w ciągłym ruchu i zmieniają się w zależności od warunków i Twoich decyzji.
Aby biznes zaczął funkcjonować na początek musisz zaangażować swój największy kapitał, czyli czas, na zdobycie wiedzy. Jest ona niezbędna, aby później Twoja Moc nie poszła na marne. Inwestycja w wiedzę to jest Twoja najlepsza inwestycja, ponieważ później zaoszczędzisz dzięki temu dużo czasu, energii i pieniędzy.
No tak, powiesz, ale skąd wziąć pieniądze i w jaki biznes zainwestować? W erze informacyjnej, w której przyszło nam żyć, zarabianie, wbrew pozorom, nigdy nie było tak łatwe. Spytasz pewnie dłaczego? A no dlatego, że internet daje nieograniczone wręcz możliwości, a najmniejsze nakłady pochłonie rozkręcenie biznesu w sieci czyli e-biznesu. I nie musi to być Twój pomysł czy produkt, na początek dobrym rozwiązaniem będą programy partnerskie, gdzie produkt i wsparcie dostajesz za darmo, a Ty budujesz jedynie biznes, SWÓJ BIZNES.
Dobrym pomysłem jest również MLM, czyli popularny marketing sieciowy. Ma on co prawda w naszym społeczeństwie złą opinię, ale nie dlatego, że jest on zły, tylko dlatego iż jest wykorzystywany przez cwaniaków do ukrycia systemów piramidalnych. I tu trzeba już mieć trochę więcej wiedzy aby wybrać dobry system.
Dlatego najpierw zdobądź wiedzę i nie wahaj się w nią zainwestowć trochę pieniędzy, ponieważ darmowe kursy nigdy nie dadzą Ci tego czego oczekujesz i po takim kursie będziesz prawie w tym samym miejscu co przed. Po prostu płatny kurs czy ebook zaoszczędzi dużo Twojego drogocennego czasu.
Jak zrobić dobry e-biznes, możesz nauczyć się na kursach i ebookach dostępnych na “CzasNaE-Biznes”, największego kompendium wiedzy o elektronicznym biznesie. Są tam artykuły m.in. o e-commerce, e-marketingu, programach partnerskich i wszelkich innych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie i nie tylko. 
No i najaważniejsza rzecz, o której nie wspomniałem, to motywacja i planowanie. Bez nich żaden biznes nie ruszy. I nie licz też na nagły przypływ gotówki zaraz po starcie, tego nie da Ci żaden biznes. Ale nagroda, jaka Cię czeka, jest warta, aby przebyć tą drogę.  Jeśli miałbym Ci wskazać postać, która mogłaby zostać twoim mentorem w sensie ideologicznym, to bez wahania uznaję za takiego Roberta Kiyosakiego, autora książki „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”. Po przeczytaniu tej książki nic już nie będzie takie samo. Życie nabierze nowych barw. WIĘC DO DZIEŁA.
Norbert Botwina

Licencja: Creative Commons
0 Ocena