Wielu osobom Bydgoszcz kojarzy się z niezbyt atrakcyjnym miastem, w którym brakuje rozrywek, atrakcji, ciekawych zabytków czy ogólnie mówiąc – klimatu. Wbrew pozorom jednak miasto nad Brdą ma się czym pochwalić – zapraszamy do lektury.

Data dodania: 2011-03-24

Wyświetleń: 2236

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Życie kulturalne

W Bydgoszczy dynamicznie toczy się życie kulturalne, skupione wokół Filharmonii Pomorskiej, Opery Nova, Teatru Polskiego imienia Hieronima Konieczki, licznych klubów muzycznych, kin, muzeów i Festiwali.Bydgoska Filharmonia może pomieścić 920 osób i niemal zawsze jej repertuar cieszy się ogromnym powodzeniem. Fenomenem popularności tego miejsca jest jego wyjątkowa, unikalna na skalę światową akustyka, co potwierdzają liczni specjaliści. Z wyjątkowej akustyki chętnie korzystają światowej sławy artyści, dzięki czemu miejsce zyskuje niebywałą popularność. W Filharmonii goszczone są takie sławy, jak: Kazimierz Kord, Antoni Wit, Shlomo Mintz, Luciano Pavarotti, Witold Małcużyński, Artur Rubinstein i wielu innych.

Opera Nova to nowoczesna, kulturalna wizytówka Bydgoszczy, działająca od 1956 roku. Obecnie Opera posiada piękny budynek nad Brdą, który nie tylko cieszy oczy, ale jest także miejscem wyjątkowych doznań artystycznych. W Operze Nova gościły takie sławy, jak Wiesław Ochman, Antonina Kawecka i inni. Z tego miejsca wywodzą się słynni artyści pokroju Barbary Zagórzanki czy Floriana Skulskiego.

Najbardziej uznanym klubem muzycznym w mieście jest Mózg. Z tym miejscem łączy się tak znamienite nazwiska, jak Jerzy Mazzoll, Kazik Staszewski, Tymon Tymański, Marcin Świetlicki i wiele innych.

W Bydgoszczy miłośnicy muzealnictwa mają swoje prawdziwe Eldorado. W mieście dostępne są rozmaite muzea, posiadające nie raz unikalne zbiory. Wśród szczególnie wartych odwiedzenia muzeów miejskich można wymienić: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy ze zbiorami dzieł Leona Wyczółkowskiego, Pomorskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Oświaty w Bydgoszczy, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego w Bydgoszczy, Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Muzeum Energetyki w Bydgoszczy i wiele wiele innych.

Zaplecze turystyczne

Jak widać, na brak życia kulturalnego w mieście nad Brdą nie można narzekać, ale czy Bydgoszcz zapewnia odpowiednie warunki przyjezdnym turystom? Tak! W mieście każdy gość znajdzie coś dla siebie, zarówno pod względem noclegu jak i wyżywienia. Bydgoszcz obfituje w małe, kameralne pensjonaty, w większe i bardziej luksusowe obiekty, są także reprezentatywne, znakomite hotele. Hotele w Bydgoszczy są wyposażone zgodnie ze standardem, właściciele dbają o komfort oraz bezpieczeństwo gości. Hotele, pensjonaty i pokoje do wynajęcia są dostępne na terenie całego miasta, zarówno w centrum jak i bliżej obrzeży. Część jest usytuowana w pobliżu dworca kolejowego i PKS dla wygody przyjezdnych.

Również wyżywienie się w Bydgoszczy to nie kłopot – można korzystać z hotelowych restauracji, bufetów i stołówek oraz jadać na mieście w knajpkach, jadłodajniach, barach (także w barach mlecznych), pierograniach, naleśnikarniach, pizzeriach i wielu innych miejscach.

Jeśli chcesz połączyć kulturalny pobyt w Bydgoszczy z innymi rozrywkami, również nie będziesz zawiedziony – to miasto studenckie a więc bez trudu znajdziesz tu puby, kluby, dyskoteki, kina, kawiarnie, udasz się na zakupy czy zażyjesz atrakcji sportowych oraz rekreacyjnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena