Nosidła turystyczne zapewniają komfort noszenia i mogą być używane dla dzieci w wieku od ok. 6 miesięcy do ok. 4 lat. Dziecko jest umieszczone blisko pleców rodzica, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Ty także możesz w pełni korzystać z doświadczeń w plenerze razem ze swoim dzieckiem.

Data dodania: 2011-03-20

Wyświetleń: 2237

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poniżej ważne fakty i cechy tylnych nosideł, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze nosidła.

Na pierwszym miejscu listy priorytetów powinno być oczywiście bezpieczeństwo dzieci. Nosidła powinny spełniać europejskie normy dla nosideł dziecięcych.

Nosidło powinno mieć grubą warstwę wyściełania w siedzisku dziecka – dla wygody malucha.

Warstwa wyściełania jest też istotna dla rodziców. Pasy nośne, pasy lędźwiowe, czy plecy powinny być chronione przez grube wyściełanie. Jest to szczególnie istotne, gdy planujemy dłuższe wycieczki lub spacery. Elementy te mogą być także wyłożone oddychającą tkaniną, by zapewnić rodzicowi wentylację, gdy robi się cieplej.

Łatwo regulowana, bezpieczna uprząż powinna sprawić, że wkładanie i wyjmowanie dziecka  z nosidła nie będzie stanowiło problemu.

Aby uzyskać największy komfort noszenia, nosidło musi właściwie rozkładać ciężar dziecka i być dobrze dopasowane do noszącego – ciężar powinien spoczywać w dużej części na biodrach, nie na ramionach.

Nosidło turystyczne powinno być wyprofilowane tak, by było dopasowane do kształtu kręgosłupa.

Waga nosideł – pamiętaj, aby sprawdzić wagę nosidła, które kupujesz, ponieważ noszony „bagaż” będzie coraz cięższy wraz z rozwojem Twojego dziecka!

System nośny nosidła – są różne rodzaje systemów nośnych. Niektóre nosidła, przeznaczone do dłuższych wycieczek i spacerów, mają regulowany system nośny, by umożliwić osobom o bardzo różnym wzroście wykorzystywanie tego samego nosidła z niezmienionym poziomem komfortu. Dzięki temu wysoki tata i niższa mama będą mogli z powodzeniem wykorzystywać to samo nosidło. Dla nosideł przeznaczonych na krótsze spacery taka funkcjonalność może ograniczać się do braku regulacji, a jedynie takiej budowie nosidła, która umożliwia używanie go przez osoby o różnym wzroście.

Niektóre nosidła zostały wyposażone w układ amortyzujący wstrząsy. Komfort użytkownika zwiększa się dzięki resorom w ramie, które usuwają nadmierny nacisk na kręgosłup.

Nosidła powinny składać się, by ułatwić przechowywanie i transport.

Warto zwrócić uwagę, w jakie akcesoria wyposażone jest nosidło. Przydatnymi akcesoriami są zwłaszcza pokrowiec przeciwdeszczowy  oraz ochronny daszek przeciwsłoneczny. Jeśli uważamy zatem, że powyższe akcesoria przydadzą nam się podczas wycieczek, warto zastanowić się nad kupnem droższego nosidła, które zostało już wyposażone w niezbędne dodatki.

Gdy z nosidła korzystają starsze dzieci, warto wybrać takie wyposażone w strzemiona, na których opierają się stopy malucha. Zwiększa to komfort przebywania w nosidle.

Dla wielu rodziców istotną sprawą może być pojemność nosidła i umieszczenia w nim, oprócz dziecka, niezbędnego bagażu. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy planujemy dłuższe  wyprawy. Tutaj sprawdzają się trochę droższe, ale bardziej rozbudowane nosidła wyposażone w przestrzeń bagażową.

Ciekawym dodatkiem do nosidła są lusterka, umieszczone zazwyczaj w łatwo dostępnym miejscu – np. w kieszonce na pasie biodrowym. Umożliwiają one obserwację dziecka siedzącego za naszymi plecami.

Korzystanie z tylnego nosidła turystycznego pozwoli Ci na dotarcie do każdego miejsca - w przeciwieństwie do wózków. Nosidła są świetnym sposobem na zacieśnianie więzi z dzieckiem. Są równie dobre do załatwiania miejskich sprawunków, jak i spacerów po lesie czy wypraw turystycznych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena