Najistotniejszą pozycją w zestawie kąpielowym dziecka jest pielucha do pływania. Najważniejszy wybór to wybór między pieluszkami jednorazowymi oraz wielorazowymi. Te pierwsze to spory wydatek. Warto poznać inne rozwiązania, m.in. neoprenowe pieluchy do pływania.

Data dodania: 2011-03-19

Wyświetleń: 2401

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Takie neoprenowe pieluszki do pływania wykonane są z elastycznego neoprenu. Dodatkowo najczęściej są zaopatrzone w miękkie ściągacze, które pomagają w zatrzymywaniu wszelkich nieczystości. Taka neoprenowa pieluszka jest bardzo prosta w użyciu i skuteczna. Brak jest wiązań czy rzepów, pieluchę ubieramy jak majteczki.

Mimo że wielorazowa pielucha do pływania jest skuteczna jak samodzielny produkt, usuwanie zabrudzeń jest prostsze, a niebezpieczeństwo zabrudzenia basenu mniejsze, gdy dodatkowo użyjemy jakiegoś rodzaju wkładki lub jeszcze jednej warstwy pieluchy. Pod spód neoprenowej pieluszki do pływania możemy zatem włożyć tradycyjną, jednorazową pieluszkę do pływania. Jeśli nie chcemy wykorzystywać pieluch jednorazowych, możemy zdecydować się na miękkie, bawełniane majteczki, które zapinane są na rzep, podobnie jak w przypadku pieluszek jednorazowych. Kolejnym elementem takiego systemu pieluchy do pływania może być cienka wkładka, na rynku dostępne są rozwiązania z wkładkami ulegającymi biodegradacji, które można wyrzucać do toalety.

Po zakończonej wizycie na basenie neoprenową pieluszkę do pływania po prostu zdejmujemy, płuczemy w chłodnej wodzie i suszymy nie wystawiając na działanie promieni słonecznych lub innego źródła ciepła. W przypadku, gdy mamy zamiar od razu wykorzystać pieluchę ponownie, powinniśmy zawinąć ją w ręcznik i wycisnąć. Bawełniana pieluszka do pływania może być prana ręcznie lub w pralce. Wkładki natomiast wyrzucamy do toalety lub pojemnika na śmieci.

Istotną zaletą pieluch wielorazowych jest ciekawe wzornictwo, które pojawia się na rynku. Możemy wybierać spośród wielu kolorów i wzorów, które podkreślą indywidualność dziecka oraz sprawią, że będzie chciało je zakładać. Ponadto neoprenowa pieluszka pomaga dziecku w utrzymaniu ciepła w wodzie. Neopren to materiał wykorzystywany w piankach do pływania.

Oczywiście w przypadku wielorazowych pieluszek do pływania obowiązują te same zasady, jak w przypadku innych pieluch. Pielucha do pływania musi mieć odpowiedni rozmiar, gdyż zbyt luźna pieluszka nie będzie skuteczna. Poza tym dzieci muszą być wyjęte z basenu natychmiast po zabrudzeniu się.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena