W Paryżu od 2 do 6 lutego charakterytyczne pomarańczowe i niebieskie kolory wyścigowe lśniły na samochodach sportowych podczas tegorocznej wystawy Retromobile.

Data dodania: 2011-02-26

Wyświetleń: 2152

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W Paryżu od 2 do 6 lutego charakterystyczne pomarańczowe i niebieskie kolory wyścigowe lśniły na samochodach sportowych podczas tegorocznej wystawy Retromobile – jednego z największych światowych wydarzeń dla miłośników samochodów klasycznych i kolekcjonerskich. Podczas targów wystawiono między innymi tuzin pojazdów z kolekcji ROFGO, tworzących ponad 40‑letnią tradycję marki Gulf w międzynarodowym sporcie motorowym.

Wystawa obejmowała prawie wszystkie znaczące marki i modele, które przyczyniły się do budowania reputacji marki, jako jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek obecnych w sportach motorowych. Samochody wyścigowe Mirage, Ford GT40, Porsche, McLaren i Aston Martin, oraz liczne bolidy F1, obsługiwane przez Gulf, po raz pierwszy w tym roku mogły być podziwiane na jednej scenie. Marka Gulf jest stale kojarzona z Ford GT40, Porsche 917 i Mirage z lat 60. i 70. oraz od pewnego czasu z Aston Martin. Wszystkie z tych samochodów były wystawione na wystawie Retromobile. Jednak ten rajd przez historię sportu motorowego marki służyło także przypomnieniu, że Gulf był producentem oleju wybranym przez McLarena i wieloletnim sponsorem Formuły 1, Can-Am i Indycar racing.

W tym roku ponad 70 tysięcy osób odwiedziło tegoroczny pokaz, co wyrównało rekord odwiedzających, a reakcja ze strony oglądających jak i przemysłu samochodowego była fantastyczna.

Więcej informacji, zdjęć oraz filmów można znaleźć na oficjalnej stronie targów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena