Osoby poszukujące ciekawego i atrakcyjnego miejsca na wakacyjny wypoczynek, powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na malowniczą i piękną Chorwację. Jednym ze szczególnie polecanych turystom, godnych zwiedzenia miejsc w Chorwacji jest Baška Voda znajdująca się na tak zwanej Makarskiej Riwierze.

Data dodania: 2011-03-03

Wyświetleń: 2080

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdzie warto się zatrzymać?

Na przybyłych turystów, oczekują wygodne prywatne apartamentowce w Baskiej Vodzie. Są to dość nowoczesne budynki trzygwiazdkowe. Pokoje jakie mają do swojej dyspozycji goście to pomieszczenia jedno lub dwuosobowe. Średni koszt pobytu waha się w granicach między 48 a 153 Euro. Dodatkowe atrakcje jakie czekają na gości to między innymi: plac do gry w minigolfa, park dla dzieci, możliwość wynajęcia skutera oraz rowerów wodnych.

Okiem historyka

Baška Voda na Chorwacji to typowa, malowniczo położona miejscowość wypoczynkowa. Jak podają źródła historyczne, okolica ta została zasiedlona już w czasach pierwszych Rzymian. Od XVIII wieku miejscowość ta zaczęła zaś funkcjonować jako typowa osada. Nie dziwi więc fakt, iż większość zabytków które zachowały się na tych terenach, pochodzi z okresu późnego baroku. 
Pierwszy obiekt, w którym stworzono miejsca gościnne dla turystów pochodzi z 1936 roku. 
Od czasów drugiej wojny światowej, w miejscowości pojawia się coraz więcej hoteli. Od tego też momentu Baška Voda, staje się jedną z większych i częściej odwiedzanych atrakcji turystycznych. Jej urok oraz niepowtarzalność docenia, każdy kto chociaż zdecydował się na odwiedzenie tego wyjątkowego zakątku chorwackiego.

Najciekawsze atrakcje turystyczne

Miejscowość ta zaprasza w swoje progi, zarówno miłośników kultury, historii, zabytków jak i prawdziwych miłośników i pasjonatów przyrody, dobrej zabawy i luksusu.

Symbolem tego miejsca, jest znajdujący się niemal w samym centrum bałkański kościół Świętego Mikołaja z 1889 roku. Ta przepiękna cerkiew przyciąga wzrok niemal każdym swoim elementem. Uwagę zwracają zarówno charakterystyczne dla tego typu budowli sakralnych obramowanie dzwonów jak i całkiem osobno stojąca wieża. Wnętrze cerkwi zachwyca niebywałą estetyką i prostotą jednocześnie. 


Innym, równie ciekawym zabytkiem jest barokowy kościół św. Wawrzyńca. Datę jego powstania określa się na 1750 rok. 
Będąc na terenie Baška Voda nie można nie odwiedzić też, znajdującego się przy ulicy Balto bardzo ciekawego muzeum archeologicznego. 

 
Jednakże nie są to jedyne atrakcje jakie czekają na turystę. Otóż, Baška Voda to także przepiękna, piaszczysta i wąska plaża, wzdłuż której ciągnie się las sosnowy z dobrze oznakowanymi szlakami pieszymi. W czasie sezonu, plaża należy do jednego z bardziej obleganych miejsc, dlatego też każdy kto marzy o chwili wypoczynku na niej, powinien jak najwcześniej rano zaplanować wyjście na plażę. Im później zapadnie decyzja, tym mniejsze szanse na znalezienie wolnej przestrzeni.


Licencja: Creative Commons
2 Ocena