Wizzair, Bulgaria Air, PLL LOT, SAS to linie lotnicze dzięki którym możemy dotrzeć do Burgas, czwartego, po Sofii, Płowdiwie i Warnie, miasta w Bułgarii pod względem liczby mieszkańców. Obecnie to ważny ośrodek kulturalny, turystyczny, przemysłowy i port rybacki.

Data dodania: 2011-02-16

Wyświetleń: 4183

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wizzair, Bulgaria Air, PLL LOT, SAS to linie lotnicze dzięki którym możemy dotrzeć do Burgas, czwartego, po Sofii, Płowdiwie i Warnie, miasta w Bułgarii pod względem liczby mieszkańców. Obecnie to ważny ośrodek kulturalny, turystyczny, przemysłowy i port rybacki. Dzięki źródłom termalnym stanowi uzdrowisko, posiada także największy w Bułgarii międzynarodowy port lotniczy. Burgas to doskonały punkt wypadowy do okolicznych miejscowości. Cały region oferuje zróżnicowane formy wypoczynku i krajobrazy - w bliskim sąsiedztwie leżą Słoneczny Brzeg, Pomorie, Sozopol i mniejsze Kiten, Lozenec oraz Czernomorec.

W Burgas znajdują się liczne muzea - Galeria Sztuki Współczesnej, w której znajdziemy także kolekcję ikon z XVII - XIX wieku, Muzeum Archeologiczne, gdzie prezentowane są eksponaty z regionu: narzędzia i ceramika, złoto trackie i rzymskie kamienne tablice z inskrypcjami. W Muzeum Historii Naturalnej spotkamy rozmaite gatunki flory oraz fauny, a w Muzeum Etnograficznym liczne maski, ubiory i przedmioty związane z rybołówstwem. Jedne z największych zbiorów posiada Muzeum Historyczne - w nim zapoznamy się z dziejami miasta i regionu. Niewątpliwą atrakcją jest Nadmorski Park - miejsce przedstawień i festiwali pod gołym niebem. Do miejsc, gdzie warto zajrzeć należy katedra poświęcona Cyrylowi i Metodemu, cerkiew ormiańska oraz ekspozycja kwiatów.W odległości około 35. kilometrów od Burgas leży Słoneczny Brzeg. Nazwa kojarzy się z czasami socjalizmu, kiedy Polacy wyjeżdżali na bułgarskie wakacje. Obecnie nastąpiło odrodzenie miasta, nowe hotele, nowe atrakcje i nowa, już unijna rzeczywistość. Piękna plaża o szerokości od 30. do 60. metrów ciągnie się przez ponad osiem kilometrów i dzięki łagodnemu zejściu do wody oraz piaszczystemu podłożu sprzyja kąpielom słonecznym i morskim. W Słonecznym Brzegu znajdują się liczne atrakcje dla dzieci: place zabaw, baseny z brodzikami, czy działające całą dobę przedszkola.

Nesebyr to jedno z najstarszych miast Europy - początki sięgają VII wieku p.n.e. Od Burgas dzieli je niewielka odległość, a dzięki zabytkom architektury z listy UNESCO cieszy się popularnością wśród turystów. Tu stoi Cerkiew Stara Metropolia z V-VI wieku i doskonale zachowana Cerkiew Nowa Metropolia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena