Uwaga na podwójne OC. Zmieniłeś ubezpieczyciela, ale zapomniałeś o wypowiedzeniu poprzedniej umowy OC? Prawdopodobnie przyjdzie Ci płacić dwie składki.

Data dodania: 2011-01-30

Wyświetleń: 1923

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W pułapkę podwójnego OC zmotoryzowani wpadają w dwóch przypadkach. Pierwszy dotyczy zmiany ubezpieczyciela, gdy właściciel pojazdu postanawia wykupić polisę w innej firmie na koniec okresu, na jaki zawarł poprzednią. Zapomina jednak wypowiedzieć starą umowę, mimo że powinien to zrobić najpóżniej na dzień przed końcem jej obowiązywania. W tym przypadku następuje automatyczne odnowienie starej polisy na kolejny rok. Uwaga! Najlepiej osobiście wypowiedzieć umowę u przedstawiciela ubezpieczyciela oraz poprosić o potwierdzenie. Jeśli rozwiązanie umowy zostanie przesłane pocztą, trzeba pamiętać, że ważna jest data dostarczenia pisma, a nie jego wysłania (wiele osób o tym zapomina, ponieważ w przypadku zeznania PIT liczy się data stempla pocztowego). Powiadomienie o rezygnacji z polisy warto wysłać listem poleconym z kilkudniowym wyprzedzeniem, najlepiej ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Drugi przypadek podwójnego OC wiąże się z  zakupem używanego samochodu. Jeśli nowy właściciel nie wypowie ubezpieczenia zawartego przez poprzedniego użytkownika pojazdu (ma na to 30 dni), polisa automatycznie przechodzi na nowego posiadacza pojazdu. Jeśli ten po zakupie zawrze umowę z innym ubezpieczycielem, będzie musiał opłacać składki w dwóch firmach.

Jeśli kierowca ma podwójne ubezpieczenie, tylko od dobrej woli ubezpieczyciela zależy, czy zdecyduje się odstąpić od umowy i zwolni z konieczności zapłacenia składki.

Pamiętajmy o tym, a unikniemy kłopotów. Więcej porad na stronie: http:// mojeauto-romulus.blogspot.com

Licencja: Creative Commons
0 Ocena