Przewozy międzynarodowe między innymi przewóz osób do Niemiec, przewóz osób do Holandii czy Belgii, to silnie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. W artykule dpowiemy na pytanie czym charakteryzuje się oraz na co zwrócić uwagę wybierając przewoźnika w transporcie międzynarodowym osób.

Data dodania: 2011-01-19

Wyświetleń: 2268

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W chwili obecnej rozwijają się przede wszystkim prywatne firmy przewozowe, otwarte na pomysły i wymagania klientów. Najczęściej dysponują małymi busami do 8 osób z możliwością dostosowania przestrzeni do potrzeb klientów. Godziny wyjazdu dostosowane są do ich oczekiwań. Dodatkowo ważnym elementem przewozów osób do Niemiec, Holandii czy Belgii jest możliwość korzystania z tak zwanej usługi „od drzwi do drzwi”. Oznacza to, że klient jest zabierany w Polsce bądź w innym kraju z podanego adresu i wysadzany w docelowym kraju podróży również we wskazanym miejscu. Co więcej niektóre przedsiębiorstwa przewozowe otwarte są również dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Coraz więcej firm zwraca uwagę na tę grupę klientów i oferuje jej komfortowy i bezpieczny przewóz osób niepełnosprawnych, dzięki dostosowaniu pojazdów do ich potrzeb (między innymi poprzez instalacje szyn do mocowania wózków za pomocą specjalistycznych pasów bezpieczeństwa i wind lub podjazdów). 

Ważnym elementem zarówno w międzynarodowym, jak i krajowym przewozie osób jest bezpieczeństwo podróżnych. Pamiętajmy, ze przewoźnik musi spełnić szereg wymagań, aby legalnie świadczyć usługi transportowe. Jako pierwszy wymienić należy posiadanie certyfikatu w międzynarodowym przewozie osób, a następnie licencję na międzynarodowy przewóz osób (wydawaną przez Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego w Warszawie). Przewoźnik jest zobligowany do wykazania dobrego stanu technicznego pojazdu. Również kierowca musi być odpowiednio „sprawdzony". Powinien posiadać aktualne badania psychotechniczne. Zimą dodatkowo zwrócimy więc uwagę czy wyposażony jest w opony zimowe i łańcuchy na koła. Inna ważna sprawa, to pasy bezpieczeństwa dla pasażerów. Często zapominamy o tych ważnych aspektach charakteryzujących pojazd. A uwagę przykuwamy do rzeczy nieistotnych: dvd, podgrzewanych foteli, miłego kierowcy.


Licencja: Creative Commons
0 Ocena