Zawód architekta wymaga jednak nieustannego doskonalenia umiejętności praktycznych. Wynika to z poszerzania oferty rynkowej o nowe technologie oraz z inspiracji płynących z zagranicy. W tej dziedzinie wiedza postępuje szybko, a wraz z nią oferta producentów i wymagania klientów.
Na rynku dostępnych jest wiele propozycji kursów dla absolwentów architektury krajobrazu. Szczególnie przydatne są te dotyczące projektowania i budowy ogrodów. Opanowanie obsługi narzędzi niezbędnych do stworzenia prawidłowego projektu jest podstawą w pracy dobrego architekta krajobrazu. Wśród innych ciekawych szkoleń znajduje się kurs rysunku, utrwalający zagadnienie kompozycji, prezentujący zasady dotyczące formy i proporcji.
Szczegółowe zagadnienia architekt może poznać na kursie projektowania i zakładania ogrodów. Tutaj pojawi się problem nawadniania, zakładania trawników, wyposażenia w elementy małej architektury. Przydatne będą także zajęcia z kosztorysowania.
W dalszej kolejności dobry architekt powinien odbyć szkolenia dotyczące projektowania i zakładania różnych typów ogrodów: np. przydomowych skalnych czy też oczek wodnych i stawów kąpielowych. Zajęcia powinny mieć w większości charakter warsztatowy. Informacje o szkoleniach można znaleźć na branżowych portalach. Warto sprawdzić, czy odbywają się pod nadzorem Kuratorium Oświaty oraz czy wykładowcy są osobami z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem i czy są cały czas czynni zawodowo.
Architekci krajobrazu wiedzą, że zieleń jest szerokim zagadnieniem. Dotyczy nie tylko prywatnej przestrzeni ogrodowej. Oddzielnym problemem jest np. zieleń miejska. Architekci, którzy chcą świadczyć kompleksowe usługi powinni więc brać udział w tematycznych konferencjach i seminariach. Wiele skorzystać można wybierając także wąsko tematyczne studia podyplomowe.