Jaką grę MMORPG wybrać? Darmową? Płatną? Możemy pójść na kompromis i wybrać coś pomiędzy? Jakie są najistotniejsze różnice między płatnymi, a darmowymi grami MMORPG. Na te wszystkie pytania, postaram się zrozumiale i zwięźle odpowiedzieć.

Data dodania: 2010-09-27

Wyświetleń: 3119

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

   Płatne i darmowe MMORPG? - temat dość trudny do rozstrzygnięcia w dzisiejszych czasach. Każdy producent i wydawca gry chce zarobić, a więc wprowadza różne systemy płatności. W jednych grach jest to np. miesięczny abonament w innych zaś mikropłatności np. po wpłaceniu odpowiedniej sumy pieniężnej otrzymujemy wartościowe przedmioty. Przejdźmy teraz do tego, jakie elementy ma posiadać dana gra, by zachęcić potencjalnego gracza do rozgrywki.

    Otóż każdy gracz wymaga od danej gry pewnych elementów, czy cech, które zachęcą go do gry. Jedną z nich jest na pewno to, czy za grę musimy płacić abonament, jaki jest koszt danego abonamentu i czy w grze istnieją inne rodzaje płatności. Poza tym dobrze jest, gdy gra posiada także ładną grafikę, dźwięk, który idealnie pasuje do rozgrywki (tak jak np. ma to miejsce w grze z serii Gothic. Oczywiście jednym z najważniejszych elementów, jakie gra MMORPG winna posiadać jest klimat - tak, to głównie on stoi za tym, jak będzie się nam grało. Klimat jest wdg. mnie najważniejszym elementem.

    Kiedy już przyjdzie nam wybierać jakąś darmową grę zastanawiamy się, którą wybrać, gdyż darmowych MMORPG jest aktualnie bardzo dużo. W większości przypadków nie mamy nawet czasu przetestować wszystkich gier, jak i ich możliwości. Warto zwrócić uwagę na renomę firmy, datę wydania gry, klimat (pamiętajmy o tym, że grafika w grze nie zapewni tego, że będziemy usatysfakcjonowani z wyboru), ogólną opinię w Internecie (która jednak często bywa myląca). Najlepiej wypisać sobie elementy, jakie dana gra powinna posiadać i według nich szukać odpowiedniego tytułu. Pamiętajmy, że każda z firm wydających darmowe MMORPG wprowadza zazwyczaj systemy mikropłatności - nie dajmy się na to naciągnąć, często wszystko, co oferuje nam system możemy zdobyć w grze po dłuższej rozgrywce.

    Wybierając z pośród płatnych gier MMORPG warto kierować się dokładnie tym samym, czym kierowaliśmy się podczas wyboru darmowych, czyli grafika, klimat, dźwięk. Uważam jednak, że lepiej zapłacić jest te 30 złotych miesięcznie i cieszyć się świetną grą, gdzie mamy dostęp do jej wszystkich opcji, jednocześnie nie spycham darmowych gier na bok.. Drodzy gracze, bądźcie zatem rozważni wybierając grę MMORPG. Życzę Powodzenia!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena