Jazda na nartach czy też na snowboardzie nieodzownie kojarzy się z wszelkimi miejscowościami, które są zlokalizowane u podnóży gór. Karpacz jednak ma także inną propozycję dla amatorów śnieżnego szaleństwa, a mianowicie zjazdy na sankach.

Data dodania: 2010-09-17

Wyświetleń: 8819

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Miłośnicy saneczkarstwa bez wątpienia powinni tłumnie przybywać do Karpacza, ponieważ jako jeden z nielicznych ośrodków górskich ma przygotowaną ofertę właśnie dostosowaną dla zjazdów saneczkami. Wszystkie pensjonaty czy też hotele udostępniają swoim gościom potrzebny sprzęt, więc w magazynach oprócz nart, znajdują się także sanki.

W zimie Karpacz oferuje specjalny stok, na którym można zjeżdżać saneczkami. Jest to nie tylko ogromna frajda dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, którzy mają okazję na chwilę cofnąć się do chwil swojego błogiego dzieciństwa. Organizowane są także okresowo kuligi, które znajdują się w ofercie pensjonatów czy też hoteli. Do ciągnięcia szeregu sanek wykorzystywane są zaprzęgi konne lub też nowoczesne quady.

Sanki zimą to jednak nic oryginalnego, dlatego Karpacz idzie nieco dalej i w swojej ofercie ma również możliwość użytkowania sanek w lecie. Tor saneczkowy w Karpaczu to jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce. Można z niego korzystać zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim, dlatego saneczkarze mogą doskonalić swoje umiejętności przez cały, okrągły rok. Latem zamiast tradycyjnych płoz do saneczek przyczepione są kółka. Tor jest bezpieczny i przystosowany nawet dla najmłodszych. Dorośli zaś są w stanie osiągać latem na specjalnych saneczkach prędkości rzędy 40 kilometrów na godzinę. Nie zawsze można liczyć na śnieżną pogodę, dlatego taki tor saneczkowy stanowi doskonałą alternatywę dla stoku narciarskiego. Na obiekcie znajdują się także profesjonalni instruktorzy, którzy służą radą i pomocą osobom, które po raz pierwszy w życiu mają okazję zjechać na saneczkach po doskonale przygotowanym torze. Nabranie umiejętności w takim miejscu, pozwala potem na bezpieczną i szybką jazdą w tradycyjnych, śnieżnych warunkach.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena