Trzeba było kupić rolety – wyrwało mi się jeszcze w przedpokoju. Kilkanaście minut wcześniej przyjaciółka zadzwoniła do mnie prosząc o pomoc – spadła ze stołka wieszając firanki. Strasznie bolała ją noga. Przyjechałam najszybciej jak mogłam. W tym...

Data dodania: 2007-09-26

Wyświetleń: 4692

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trzeba było kupić rolety – wyrwało mi się jeszcze w przedpokoju. Kilkanaście minut wcześniej przyjaciółka zadzwoniła do mnie prosząc o pomoc – spadła ze stołka wieszając firanki. Strasznie bolała ją noga. Przyjechałam najszybciej jak mogłam. W tym czasie kostka przyjaciółki spuchła jak przysłowiowy balon. Wizyta u chirurga wydawała się konieczna. Pomagając Kasi spakować niezbędne dokumenty, ukradkiem przyglądałam się otoczeniu: zerwana firanka, przewrócony stołek, stłuczony wazon, spuchnięta noga i ból malujący się na twarzy przyjaciółki. Niezłe pobojowisko – pomyślałam. Po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że rolety, na montaż których zdecydowałam się ostatnio w całym mieszkaniu i biurze były naprawdę wyśmienitym pomysłem.

W drodze do szpitala postanowiłam dyskretnie przekonać przyjaciółkę aby również wyposażyła swoje mieszkanie w rolety. Poczęłam zatem wychwalać łatwość z jaką obsługuje i pielęgnuje się rolety.

Rolety wewnętrzne[ – powiedziałam – mają te zalety, że nie trzeba ich prać, odpada także niebezpieczny balans na stołkach, tudzież drabinie podczas ich wieszania czy zdejmowania– dodałam wymownie. Nie zrywają się przy mocniejszym pociągnięciu jak firanki. Rolety wewnętrzne wyposażone są w uniwersalne mechanizmy do sterowania: łańcuszkowe, sprężynowe lub łączące oba napędy – łańcuszkowo – sprężynowe. Do wyboru, do koloru. Ponadto – powiedziałam z uśmiechem - ich pielęgnacja nie wymaga zbytniego wysiłku. Rolety wystarczy raz na jakiś czas odkurzyć i delikatnie przetrzeć ściereczką nawilżoną detergentem. W razie jakiegoś zabrudzenia wystarczy z reguły zwykła gumka myszka. Tak, tak – odezwała się Kasia z niedowierzaniem – a kurz? Osiada na wszystkim. Przecierając ściereczką rolety tylko go rozmażę. Wyjaśniłam jej, że jest w błędzie. Rolety materiałowe są specjalnie impregnowane i nie przyciągają kurzu. Posiadają właściwości antystatyczne.

A na dodatek – wyartykułowałam zachęcona zainteresowaniem Kasi – są doskonałą ozdobą w domu. Rolety tekstylne zrobione są z różnorodnych tkanin i kolorów. Doskonale komponują się z wystrojem wnętrz. Zwłaszcza rolety rzymskie sprawdzają się jako nieocenione funkcjonalne ozdoby. Dzięki specjalnym fiszbinom można nadawać im różne kształty, marszczenia itd. Nie wspominając już o wspaniałych tkaninach i ogromnej gamie kolorystycznej.

Na czas wizyty u chirurga musiałyśmy przerwać nasza rozmowę. Prześwietlenie wykazało złamanie. Długo trwało zanim nałożono Kasi gips. Po wyjściu z gabinetu przyjaciółka znowu podjęła temat. Wiesz – powiedział – rolety to rzeczywiście wspaniały wynalazek. Przekonałaś mnie. Chce jak najszybciej mieć rolety w swoim mieszkaniu. Ale niestety jest jeden problem – dodała ze smutkiem na twarzy – sklep z roletami jest na drugim końcu naszego miasta. Nie dostanę się tam z nogą w gipsie. O nic się nie martw - odpowiedziałam – można przecież wybrać rolety przez internet. Bez problemu dowiozą ci je i zamontują. Ja właśnie tak zrobiłam.

Po powrocie do domu, usadziłam kuśtykającą Kasię na kanapie i przyniosłam laptop. Wpisałam w wyszukiwarkę rolety przez internet. Przeglądałyśmy z zaciekawieniem ofertę. Kasia wybrała najładniejsze, jej zdaniem, rolety na okna i podekscytowana złożyła zamówienie.

Kasia szybko dała się przekonać. A TY?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena