Każde dziecko z niecierpliwością czeka na swoje urodziny… no bo prezenty … no i zabawa. Ale nie ma udanego przyjęcia urodzinowego bez rewelacyjnego motywu przewodniego. Dzieci uwielbiają się przebierać i udawać ze są w innym świecie.

Data dodania: 2010-07-28

Wyświetleń: 2520

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli chodzi o imprezy dla dzieci, to wybór jest przeogromny. Motywem mogą być postaci z kreskówek, seriali, filmów, ulubiony sport, kosmos, cyrk, słodycze, dziki zachód, zabawki, zwierzęta itd. Motyw przewodni należy dobierać przede wszystkim do wieku oraz płci dziecka oraz jego gości. Co innego cieszy bowiem czterolatki, a co innego ośmiolatki. Poza tym zainteresowania chłopców i dziewczynek są zgoła odmienne.

Najlepszym i niezawodnym sposobem na wymyślenie idealnego motywu przewodniego imprezy urodzinowej jest zaangażowanie dziecka w jej organizację. Dziecko powinno aktywnie uczestniczyć w wyborze motywu przewodniego. Należy wybrać z nim kilka opcji, tak aby ostateczna decyzja należała do rodziców, po to aby brzdąc miał niespodziankę. Motyw przewodni imprezy urodzinowej powinien przede wszystkim cieszyć dziecko i być tematem, który ono lubi i przy którym będzie się dobrze bawić. Motyw przewodni imprezy powinien być  tak dobrany, aby dawał możliwości dobrania do niego ciekawych i zajmujących zabaw i gier, tak aby dzieciaki się nie nudziły.

Po wybraniu motywu przewodniego należy zaangażować dziecko przede wszystkim w:

a)     przygotowanie listy Gości,

b)     wymyślanie i przygotowanie zaproszeń z motywem przewodni,

c)      wymyślanie i przygotowanie zabaw, gier i innych atrakcji,

d)     wymyślanie jedzenia,

e)     wybór muzyki.

Oczywiście ostateczne decyzje powinni podejmować rodzice, ale dziecko musi czuć, że impreza organizowana jest dla niego i że to ono jest najważniejsze tego dnia… a zabawa musi być niezapomniana i wprost rewelacyjna.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena