Kilka zdań i wskazówek na temat coraz bardziej popularnej formy hostingu jaką jest kolokacja własnego serwera w zewnętrznym centrum danych.

Data dodania: 2010-07-12

Wyświetleń: 1918

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kolokację można określić jako popularną formę hostingu, w której klient może wynająć miejsce w centrum danych, w przystępnej cenie. Termin „kolokacja" odnosi się do umieszczenia serwerów (maszyn) wielu firm w jednym miejscu, którego właścicielem jest firma hostingowi. Warto zaznaczyć, że możesz oszczędzić bardzo dużo pieniędzy, dzięki wybraniu kolokacji, ponieważ będziesz musiał płacić tylko za niewielki procent wykorzystywanego łącza, którego będziesz potrzebował, dzięki wzięciu go w leasing od właściciela centrum danych.


Dwie największe korzyści wynikające z kolokacji to wysokie bezpieczeństwo twojego serwera oraz brak potrzeby ciągłego monitorowania i rozwiązywania problemów związanych z serwerem. Ponadto kolokacja może dramatycznie zmniejszyć koszty instalacji i utrzymania serwera oraz zwiększyć jego uptime i polepszyć jego dostępność. Firma, do której należy serwerownia, zatroszczy się także o infrastrukturę taką podłączenie do Internetu, niezachwiane dostawy energii elektrycznej, klimatyzację i zabezpieczenia przeciwpożarowe.


Jednak jest kilka wskazówek i środków ostrożności, które musisz podjąć zanim zdecydujesz że kolokacja, lub inny rodzaj hostingu, jest dla ciebie odpowiedni. Bezpieczeństwo, kontrola i elastyczność są trzema czynnikami, które nigdy nie powinny być ignorowane, bez względu na koszty. Żeby być pewnym, że podjąłeś dobrą decyzję, musisz wybrać dostawcę usług hostingowych, który w przeszłości świadczył usługi najwyższej klasy i rozszerzone o dodatkowe elementy. Musisz także uważnie przeczytać warunki usługi zanim złożysz swój podpis na umowie lub wyrazisz w inny sposób chęć zawarcia umowy.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena