Dowiedz się, co zapewni Ci efektywność, wydajność oraz będzie właściwym sposobem nauki angielskiego dla Ciebie. Ta wiedza zrewolucjonizuje Twoją nauką angielskiego.

Data dodania: 2010-06-07

Wyświetleń: 2477

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy nauczenie się w ciągu TYLKO jednego tygodnia, 1000 najczęściej używanych angielskich słów, co pozwoli Ci rozumieć w 80% teksty, rozmowy i nagrania w tym języku - będzie wystarczająco efektywne i wydajne dla Ciebie? :)

Jak to jest możliwe?

Taki efekt bierze się z dwóch faktów:

- gramatyka wcale nie jest najważniejsza w nauce języka angielskiego.

Dlaczego? Skąd to wiem? Zastanów się, w jaki sposób nauczyłeś się języka polskiego, który jest przecież zaliczany do najtrudniejszych języków świata. Czy chodziłeś do jakieś szkoły językowej? Czy ktoś Ci mówił, jak masz się uczyć? A może ktoś wpajał Ci reguły gramatyki polskiej? Wcale nie...

Jako bardzo mały chłopiec (czy mała dziewczynka) brałeś na swój warsztat pojedyncze słowo zasłyszane u rodziców i powtarzałeś je w kółko, nie zważając na błędy i myląc się nieustannie - do czasu... Następnie brałeś się za kolejne słówko i kolejne. Potem były już całe, pełne zdania. I to wszystko. Pojedyncze słówko - w tym właśnie zawiera się cały sekret.

- aby rozumieć angielski nie potrzebujesz znać wielu tysięcy słów, a jedynie ...

Czy wiesz, że język angielski (a więc najważniejszy i najprzydatniejszy język świata) zawiera kilkaset tysięcy słów? Jak myślisz, ile słów używa przeciętny Anglik? 100 tysięcy? 10 tysięcy? Tysiąc? Wcale nie.

Przeciętny Anglik używa stale około 600 słów.

To wszystko. Taka liczba jest w 100% wystarczająca do prowadzenia swobodnych rozmów.

Czy wiesz, że jak wynika z badań, nauczenie się 25 najczęściej używanych angielskich słów daje Ci zrozumienie ok. 30% przeciętnego tekstu w tym języku?

Poznanie 100 najczęściej używanych słów daje Ci zrozumienie ok. 50% całej komunikacji...

Poznanie 300 najczęściej używanych słów odpowiada za 65% zrozumienia języka...

I w końcu 1000 najczęściej używanych słów pozwala Ci zrozumieć ten język w ok. 80%.

Powyższe fakty to praktyczne zastosowanie słynnej zasady Pareto, która mówi, że istnieje takie 20% wysiłku w każdym przedsięwzięciu, które przynosi 80% rezultatu. Jeśli zastosować ją podwójnie - istnieje takie 4% wysiłku, które wygeneruje aż 64% rezultatów. Czyli pozostałe 96% wysiłku da Ci już tylko 36% rezultatów.

Licencja: Creative Commons