Każdy z nas miał za zadanie i przyjemność kupna dla siebie plecaka, czy kierowaliśmy się zagadnieniami technicznymi czy tylko ceną i wyglądem. W artykule postaram się przybliżyć metody oraz sposoby doboru odpowiedniego plecaka dla naszych potrzeb.

Data dodania: 2010-04-13

Wyświetleń: 2365

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednym z elementów jest pojemność plecaka, złotą i nie pisaną zasadą jest im mniejsza tym lepiej. Zmusza to nas do maksymalnego zminimalizowania zabieranych ze sobą rzeczy, dzięki temu w dalszych wyprawach docenimy tą zależność.

Następnym istotnym elementem plecaków jest system nośny naszego plecaka, tutaj najlepiej kupic z prostym systemem i dobrze dopasowanym do naszej sylwetki. Niestety rzadko się to udaję, dlatego też trzeba kupić system z dużą możliwością regulacji. Wadą tego rozwiązania jest to, że taki system nośny może być nie naprawialny w polowych warunkach, warto na to zwrócić uwagę.

Wszystkie plecaki powinnie być wykonane z odpowiednio mocnych tkanin, specjaliści polecają tutaj tzw. „CORDURA". Zaleta tej tkaniny jest taka, że gdy nasz plecak zostanie przedziurawiony, dziura sama z siebie nie będzie się powiększać. Warto też zwrócić uwagę na szwy, żaden materiał nie pomoże jak plecak zacznie nam się rozłazić na szwach.

Jeszcze jednym elementem na który rzadko zwracamy uwagę jest gwarancja i opieka pogwarancyjna, należy dokładnie wypytać sprzedawcę o te rzeczy.

Cena plecaka jest dosyć skomplikowanym czynnikiem, wchodzi tu miejsce w którym kupujemy, dystrybutor, producent, rodzaj firmy, materiały, czy kraj wykonania. Na pewno warto kupować u rodzimych producentach, mamy wtedy pewność dobrej ceny.

Na pewno na początku należałoby się jeszcze zastanowić do czego plecak będzie używany, czy do wypraw górskich, czy może na wycieczki na które wyjeżdżamy raz do roku. Mam nadzieje że artykuł choć trochę pomoże w doborze naszych wymarzonych plecaków.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena