Szukasz pracy, dostałeś odpowiedź na Twoje listy motywacyjne od dwóch firm. Oto kilka spraw, które powinieneś mieć na uwadze rozważając ofertę pracy.

Data dodania: 2010-02-28

Wyświetleń: 1876

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zakres obowiązków

Wiesz jakich oczekujesz obowiązków i zakresu odpowiedzialności. Co robić, jeżeli w pracy możesz spodziewać się ich więcej i nie wiesz, czy temu podołasz? Nie obawiaj się spróbować. Pracodawca nie zaproponowałby Ci stanowiska, jeśli myślałbyś, że nie podołasz obowiązkom. Będziesz miał czas by się nauczyć.

Godziny pracy

Niekiedy musisz spędzać w pracy więcej czasu. Ile godzin dziennie chcesz pracować? Czy taka liczba godzin i godziny nadliczbowe pracy zapewni Ci zarobki, których oczekujesz? Czy firma bedzie wymagać od Ciebie, więcej niż byś chciał?

Zdrowie

W planie kariery powinieneś uwzględnić wszelkie problemy zdrowotne. Musisz pamiętać, że praca może powodować określone problemy np. na Twój stan zdrowia ma wpływ palenie papierosów przez współpracowników czy przenoszenie ciężkich przedmiotów.

Miejsce pracy

Jak bedziesz dojeżdżał do pracy? Jeżeli jeździsz samochodem, czy korki uliczne nie będą stanowić problemu? Ile czasu będzie zajmował dojazd. Jakie będą koszty utrzymania samochodu? Czy firma zapewnia parking?Czy jest płatny, jak inaczej mozesz dostać się do pracy? Może dojeżdżałbyś z kimś jego samochodem? Musisz znać także rozkład jazdy i wiedzieć jak długo trwa jazda, ile kosztują bilety. Aby myśleć realnie, powinieneś odjąć od pensji koszty dojazdu do godzin pracy.

Współpracownicy

Dzięki ludziom, z zktórymi pracujesz, praca będzie przyjemna lub nie. Odczuwać bedziesz większe zadowolenie, jeżeli będziesz pracować z ludźmi, z którymi czujesz się dobrze. Czy podobały Ci się osoby w czasie rozmowy kwalifikacyjnej? Czy wydaje Ci się, że do nich pasujesz?

Pensja

Kiedy porównujesz pensje, miej na uwadze to, jak często możesz otrzymać podwyżkę, czy dłuższy urlop zrekompensuje niewysokie zarobki, a może będziesz musiał kupować specjalne ubranie do pracy. Czy pensja będzie wzrastała, jeżeli będziesz dobrze pracował?

Pomoc w podnoszeniu kwalifikacji

Firma może płacić za kursy, w których weźmiesz udział jeżeli dzięki nim będziesz lepiej pracował. Możesz nawet dostać pozwolenie na uczestniczenie w zajęciach w godzinach pracy.

Ubezpieczenia

Na koniec jeszcze trochę o ubezpieczeniach. W tym okresie Twojego życia, w którym pracujesz, niezwykle ważne jest zabezpieczenie się przed utratą pracy lub niezdolnością do niej. Ochronie pracowników służą ubezpieczenia społeczne. Ich składki opłacane są co miesiąc przez pracodawcę.

Licencja: Creative Commons
5 Ocena