3 głosów
Pobierz artykul
3 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1664 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

W ostatnich czasach poziom życia w Polsce znacznie się poprawił. Zauważyć to można między innymi po wyjazdach wypoczynkowych, na które decyduje się coraz więcej Polaków.

Znacząco poprawiły się również warunki panujące w hotelach. W obecnych czasach nawet za małe pieniądze można skorzystać z usług hotelu o przynajmniej przeciętnym standardzie, który powinien zadowolić każdego mniejwymagającego turystę.

Oczywiście znaleźć można również miejsca, gdzie za nocleg należy zapłacić sporą sumę pieniędzy. Dotyczy to przewaznie kurortów atrakcyjnych turystycznie, takich jak hotel w górach, czy też nad morzem. Korzystają z ich usług przeważnie ludzie bardzo zamożni, lub - coraz częściej - firmy, które prowadzą równego rodzaju konferencje w hotelach, czy pensjonatach.

 

Oprócz odpowiednio wystrojonych pokoi oraz sal bankietowych, coraz częściej - szczególnie w hotelach o wysokim standardzie - można spotkać nie tylko elegancki bar, czy restaurację, ale również inne atrakcje, jak kręgle, sauna, czy też fitness. Ma to na celu przyciągnąć znaczną grupę klientów, którzy nawet podczas wypoczynku nie zapominają o swojej formie fizycznej.

 

Nie każdy zdaje sobie jednak sprawe, jak poważnym biznesem jest prowadzenie hotelu. Jest to bardzo ryzykowna branża. Nie zawsze interes jest opłacalny i trzeba liczyć się z ewentualnymi stratami.Dlatego też często zdarza się, że osoby otwierające hotel traktują ten biznes jako dodatkowe źródło przypływu pieniędzy dokładnie zdając sobie sprawę, że w ryzyko niepowodzenia i strat - szczególnie w pierwszym okresie czasu funkcjonowania hotelu - jest bardzo realne.

Licencja: Creative Commons