Czy można zabudować taras?
Coraz częściej alternatywą dla „ciepłych" ogrodów zimowych stają się zabudowy tarasów.
Ta koncepcja zagospodarowania całego tarasu ...

Ta koncepcja zagospodarowania całego tarasu lub jego części ma swoje źródła w korzyściach płynących z rozwiązań stosowanych przy balkonach. Stosowanie tego samego systemu otwierania i przesuwania tafli szkła hartowanego powoduje, iż taka zabudowa jest prosta i bezpieczna w obsłudze.
By móc zabudować taras należy wykonać lekką konstrukcję (aluminium, stal lub drewno) przeszklonego dachu oraz obudować cały obwód bezramową zabudową tworząc „szlaną ścianę". Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli na tarasie pozostawić na zimę nasze meble ogrodowe, cieszyć się przebywaniem na powietrzu nawet w wietrzne i deszczowe dni. Zabudowa tarasu staje się też dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem (możliwość zastosowania wkładki z kluczem) . Dzięki temu, iż każda z tafli przesuwa się aż do miejsca ich zaparkowania, otwierając taras na całym obwodzie, w pogodne dni możemy korzystać z tarasu tak, jakby nie był zabudowany.
Fakt, iż unikalne rozwiązanie pozwala na całkowite wpuszczenie w podłoże dolnej szyny prowadzącej powoduje, iż nie mamy żadnej przeszkody w przechodzeniu ze strefy tarasu na zewnątrz, a bawiące się dzieci nie będą się potykały o wystające z podłogi elementy.
Dzięki temu, iż do tego typu zabudowy stosuje się system bezramowy nie tracimy nic z widoku, który mamy z tarasu przy zamkniętej zabudowie.
Zabudowa tarasu urozmaica architekturę budynku, daje nowe możliwości wykorzystania tarasu oraz zwiększa wartość domu, bez ponoszenia dużych nakładów finansowych.

Licencja: Creative Commons