Prawa do artykułu
posiada Centrum Internetowe

Video marketing jest kluczowym narzędziem dla firm, których celem jest efektywna prezentacja produktu w jak najkrótszym czasie. Dobrze zorganizowana video reklama to bardzo skuteczny i efektywny sposób na dotarcie do klienta.

Data dodania: 2009-12-09

Wyświetleń: 2935

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Video marketing jest kluczowym narzędziem dla firm, których celem jest efektywna prezentacja produktu w jak najkrótszym czasie. Dobrze zorganizowana video reklama to bardzo skuteczny i efektywny sposób na dotarcie do klienta.                                                                                                                             

Nie oznacza to, że Twoja video reklama ma być 30 minutowym spotem, szacuje się, że przeciętny użytkownik Internetu jest w stanie skupić swoją uwagę na bardzo krótki okres czasu. Te kilka pierwszych sekund na Twojej stronie internetowej może  sprawić, że klient ominie szerokim łukiem Twoją reklamę, lub też zdecyduje się kliknąć w pozostawioną specjalnie dla niego video wiadomość i na stałe zwiąże się z marką.

Zwróć jednak uwagę na fakt, iż dzisiejsi użytkownicy Internetu doskonale wiedzą czego szukają, nie możesz stosować wobec klienta różnych sztuczek i wciągać go w niepotrzebną grę. Dla klienta liczy się czas, jeśli zmarnuje go na bezskutecznym poszukiwaniu wartościowej dla niego informacji, na pewno na Twoją stronę już nie wróci.

Co zrobić , aby pozostawiona przez Ciebie video wiadomość była jednocześnie efektywną, łatwą do zapamiętania reklamą? Poniżej przedstawię kilka wskazówek:

.         Powodzenie Twojej video reklamy, dużo zależy od miejsca, wktórym umieścisz ją na stronie. Jeśli znajdzie się ona w rogu, lub co gorsza na jednej z podstron  wtedy jest duża szansa na to, że klient jej nie zobaczy, ponieważ nawet do tego miejsca nie dotrze. Najlepsze rozwiązanie to strona główna, będzie zarazem powitaniem i reklamą. Na pewno przyciągnie uwagę.

·         Dobrym rozwiązaniem jest informacja wstępna w postaci małego banera, który już na samym początku przekaże prostą informację: Obejrzyj nasze 5 minutowe video. To jedno zdanie może zdecydować o tym, czy gość na Twojej stronie internetowej stanie się także Twoim klientem

·         Zgodny, logiczny przekaz sprawi, że wizerunek Twojej firmy będzie miał profesjonalny charakter. Używaj grafiki, zwróć uwagę na kolorystykę i motyw jakich uzyjesz w swojej reklamie. Ważne, żeby były one zgodne z tym co już jest na Twojej stronie internetowej . Klient ma otrzymać przemyślaną, reklamę, która jednocześnie jest częścią jakieś całości, nawiązuje do wizerunku i charakteru firmy.

·         Video powinno być dynamiczne, jeśli zaczniesz od nudnego początku, klient nie obejrzy nawet 2 minutowego spotu. To pierwsze 5 sekund decyduje o sukcesie reklamy, użyj dynamicznego tekstu, zaznacz kolejne punkty których przedstawisz zalety swojego produktu.

·         Ścieżka dźwiękowa to kolejny ważny element Twojej video reklamy. Dobrze dobrana skutecznie przyciągnie uwagę przyszłych klientów, możesz wybrać wersję z lektorem, lub samą muzykę ważne, by za pomocą dźwięku podkreślić ważne informacje. Z drugiej strony Twój spot powinien być tak skonstruowany, aby osoby pozbawione możliwości odsłuchania treści- z różnych przyczyn, nie poczuły się wykluczone.

Video wiadomość to brakujący element na Twojej stronie?  Skontaktuj się z nami www.studiofotovideo.com.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena