Pierwszy program telewizyjny w Polsce został wyemitowany w 1952 roku. Początkowo dostępny był tylko jeden kanał, obecnie widzowie mogą wybierać spośród ponad 100 różnych kanałów. Pojawiają się nowe rozwiązania jak telewizja na żądanie czy cyfrowa telewizja z naziemnych nadajników, a także telewizja internetowa.

Data dodania: 2009-11-26

Wyświetleń: 2140

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W Polsce pierwsze testy realizacji przedsięwzięć będących telewizją w Internecie prowadzone były już w roku 1999 roku przez Miejską Sieć Komputerową LODMAN przy Centrum Komputerowym Politechniki Łódzkiej. Obecnie działa wiele stacji nadających w Internecie i stale powstają nowe.

Telewizja internetowa to nie tylko programy telewizyjne umieszczane przez tradycyjne stacje telewizyjne na ich stronach. To również stacje nadające wyłącznie przez Internet. Wiele z nich ma interesującą ramówkę i oferuje programy, których nie znajdziemy w tradycyjnej telewizji.

Jako przykład można podać pierwszą otwartą telewizję internetową Lookr TV. Od tradycyjnej telewizji odróżnia ją przede wszystkim interaktywność. Codziennie od godziny 18:00 nadawane są programy na żywo, w których każdy internauta może aktywnie uczestniczyć, komentując jej przebieg, proponując tematy lub zadając pytania zaproszonym do studia gościom. Wszystko to dzięki modułowi czatu.

Ponadto można obejrzeć programy przygotowywane przez internautów. We współpracy z lookr.tv właściciele stron internetowych, blogerzy, hobbyści, mogą realizować i publikować własne, w pełni profesjonalne, magazyny tematyczne.

Czy telewizja internetowa zastąpi tradycyjną? Na razie wydaje się to niemożliwe, ale bez wątpienia telewizja online ma duży potencjał, aby się rozwijać. Staje się coraz bardziej popularna, przybywa nowych stacji i widzów. Na pewno warto samemu przekonać się co oferuje.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena