Twoje dziecko często choruje i gorączkuje? Koniec z nieprzespanymi nocami! Teraz bezprzewodowy monitor temperatury będzie razem z Tobą czuwał nad Twoim dzieckiem.

Data dodania: 2009-11-07

Wyświetleń: 2781

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sprawdzanie temperatury u dziecka ręką czy termometrem rtęciowym to już na szczęście przeszłość. Termometry rtęciowe zostały już wycofane z aptek i zastąpiły je dokładne, bezpieczne termometry elektroniczne. Mierzą one temperaturę w kilkanaście sekund. Jeszcze nowocześniejszym rozwiązaniem są termometry na podczerwień. Teraz najnowszą pomocą dla rodziców są bezprzewodowe monitory temperatury dla dzieci.

Jak działa monitor temperatury? Gdy Twoje maleństwo jest chore i zaczyna gorączkować od razu możesz mu założyć monitor temperatury. Dzięki temu małemu urządzeniu na odległość i na bieżąco będziesz mogła kontrolować stan Twojego dziecka bez konieczności ciągłego mierzenia temperatury tradycyjnym termometrem.

Urządzenie jest szczególnie przydatne przy infekcjach wirusowych u dzieci kiedy to w nocy występują wysokie gorączki, które należy obniżać za pomocą środków przeciwgorączkowych lub okładów schładzających. Środki takie niestety działają tylko przez dość krótki czas i konieczne jest zauważenie momentu kiedy to temperatura ponownie zaczyna niebezpiecznie wzrastać.

Jednak największą zaletę tego urządzenia jest możliwość ciągłego monitorowania temperatury również w nocy kiedy dziecko i rodzice śpią. Wtedy dzięki alarmowi gorączki nie przeoczysz momentu w którym temperatura wzrośnie do zbyt wysokiego poziomu.

Urządzenie składa się z z nadajnika montowanego do pieluszki lub majtek oraz odbiornika na ktorym widać temperaturę dziecka. W przypadku przekroczenia ustawionej temperatury włączy się alarm dźwiekowy. Zasięg urządzenia w otwartej przestrzeni 30m. Urządzenie takie w swojej ofercie posiada każdy dobry sklep dla dzieci.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena