Remontujemy i urządzamy mieszkanie, czyli wybieramy ciekawe dekoracje do salonu, kupujemy niebanalne meble do jadalni, tworzymy przytulną atmosferę w sypialni i... decydujemy się na nudne, ale sprawdzone rozwiązania w łazience. Taki scenariusz dotyczy wielu polskich domów, w których łazienka wygląda zawsze tak samo.

Data dodania: 2009-11-06

Wyświetleń: 2021

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z czym przeważnie kojarzy nam się wystrój łazienki? Odpowiedź na to pytanie bardzo często brzmi: z nudą, sterylnością, z bielą i kafelkami. Rzeczywiście, taki schemat doskonale pasuje do większości polskich mieszkań, a przynajmniej było tak do tej pory. Obecnie bowiem coraz częściej decydujemy się na innowacyjne rozwiązania i oryginalne pomysły nie tylko w przypadku pomieszczeń, takich jak salon czy kuchnia. Dzisiaj niecodzienne rozwiązania możemy także spotkać w łazienkach, które powoli przestają pełnić funkcje wyłącznie użytkowe, a stają się wnętrzami o niebanalnym wystroju.

 

Wielu ludzi z pewnością zastanawia się, co takiego oryginalnego możemy wprowadzić do swoich łazienek, by nie były nudne i przestały przypominać sterylne pomieszczenia, rodem ze szpitalnych sal. Wbrew powszechnie panującej opinii, producenci wyposażenia domowego proponują bardzo szeroki wybór ciekawych rozwiązań do łazienki – możemy wybrać kabiny prysznicowe lub wanny o niecodziennych kształtach, podobnie jest zresztą z umywalkami i innymi sprzętami. Oprócz interesujących form, tego typu wyposażenie łazienek coraz częściej cechuje ciekawa kolorystyka. Teraz możemy spokojnie zrezygnować z nudnej bieli na rzecz ciepłych odcieni brązu czy beżu lub też postawić na zdecydowane kolory – czerwienie, granaty lub zielenie.

 

Nie bez znaczenia są też meble łazienkowe. Standardowe, sterylne szafki czy półki już dawno wyszły z mody. Dzisiaj meble łazienkowe obfitują w drewniane wykończenia, ciekawe wzornictwo, a nawet w bardzo nowoczesne elementy, wykonane ze szkła, aluminium czy nawet plastiku. Dzięki temu każdy może stworzyć idealną łazienkę na miarę swych potrzeb.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena