Jeśli turysta chce poznać coś innego oprócz standardowych miejsc, które pokazywane są wszystkim turystom, to powinien przede wszystkim sięgnąć po dobre przewodniki po Krakowie.

Data dodania: 2009-10-27

Wyświetleń: 1388

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W przewodnikach obok takich informacji jak na przykład: gdzie można znaleźć tanie noclegi. Hasło „tanie noclegi Kraków centrum” ułatwia turystom szukanie odpowiednich ofert, które pozwalają im nie tylko zaoszczędzić trochę pieniędzy. Pomaga również w znalezieniu odpowiedniej kwatery, a dla wielu osób to często podstawowy problem, gdy wybierają się na zwiedzanie innego miasta.

Jeśli turysta chce poznać coś innego oprócz standardowych miejsc, które pokazywane są wszystkim turystom, to powinien przede wszystkim sięgnąć po dobre przewodniki po Krakowie. W przewodnikach obok takich informacji jak na przykład: gdzie można znaleźć tanie noclegi Kraków czy tanie pokoje gościnne w Krakowie, gdzie można dobrze zjeść, wybrane legendy związane z Krakowem, można również przeczytać wiele użytecznych informacji (np. o polecanych hotelach, architekturze sakralnej czy o interesujących zabytkach znajdujących się w okolicach Krakowa).

Jedną z alternatywnych sposobów na zwiedzanie Krakowa może być szlak prowadzący po krakowskich placach. Wszyscy turyści przyjeżdżający do Krakowa znają przede wszystkim Rynek Główny, który jest jednym z kilku najbardziej rozpoznawalnych miejsc symbolizujących Kraków.  

Dużo mniej turystów odwiedza Mały Rynek, plac Szczepański, plac Wolnica czy Rynek Podgórski. A te miejsca są również warte obejrzenia.

Natomiast wieczorem z powodzeniem można się zabawić w krakowskich klubach. Kraków jest jednym z miast, gdzie jest tak wiele klubów/pubów/restauracji. Niektóre z nich promują się i oferują zniżki dla gości zapraszanych przez promotorki/promotorów. Nie warto czekać, tylko już dziś należy zarezerwować miejsce w Krakowie. Wiosna to dobra pora roku na zwiedzanie tego miasta, kiedy nie jest jeszcze tak upalnie a drzewa witają turystów zielenią.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena