Era tapczanów, wersalek i sof minęła... Teraz w sypialni liczy się rozmach- piękne szerokie łóżka, które niejednokrotnie stanowi poza elementem wypoczynkowym, komponent dekoracyjny.

Data dodania: 2009-10-14

Wyświetleń: 2292

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy mamy już piękne, szerokie łóżko, marzymy aby było ona wspaniale zaścielone. Dlatego coraz częściej decydujemy się na droższe wersje kompletów pościeli. To jednak dopiero początek....

Prawdziwym dopełnieniem stają się bowiem narzuty na łóżko. Spełniają one w sypialni dwie funkcje. Po pierwsze zakrywają na cały dzień pościel, chroniąc ją tym samym przed kurzem, czy innym zabrudzeniem. Po drugie stanowią wspaniałą ozdobę naszej sypialni. Wielu ludzi zwraca więc uwagę na ich walory estetyczne: kolorystykę, grafikę, które stylem powinny wpasować się w wystrój wnętrza sypialni. Inni wybierają wzorzyste narzuty, a nawet jaskrawe, po to aby narzuta wyróżniała się i ożywiała wnętrze sypialni. Wszystko to kwestia gusty.

Dobierając jednak narzuty na łóżko powinnyśmy się zastanowić z jakiego materiału powinna być ona wykonana. Na rynku tekstylnym istnieje bowiem wiele rodzajów dzianin i materiałów, z których wykonywane są przepiękne narzuty. Dla ceniących ekologię najlepsze będą materiały naturalne, takie jak len, wełna czy bawełna. Dla ludzi lubiących ekstrawagancję znajdą się również narzuty z dodatkami połyskujących cekinów, czy inny ozdobników. Dla ceniących tradycję- wzorzyste patchworki, których przewaga jest ich oryginalny wzór. Na rynku obecnie istnieje cały ogrom materiałów, z których można uszyć nawet samemu, swoją wymarzona narzutę na łóżko- pamiętajmy, że aby zdobiła wnętrze naszej sypialni- musi być dobrana jak „dobrze skrojony garnitur".

Licencja: Creative Commons
0 Ocena