W ostatnich latach Polacy coraz częściej wybierają się na wakacje do Chorwacji. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to kraj o ciepłym klimacie, pięknych plażach, czystej, błękitnej wodzie i znajduje się w miarę blisko naszego kraju. Przeważająca część turystów z naszego kraju wybiera się do Chorwacji samochodem.

Data dodania: 2009-10-05

Wyświetleń: 2273

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Żeby dojechać samochodem do Chorwacji można wybrać dwie trasy: przez Czechy lub przez Niemcy. Dla osób mieszkających na północnym-zachodzie Polski lepszy wybór to trasa przez Niemcy ze względu na autostrady, dzięki którym nasza podróż będzie o wiele szybsza. Wiekszośc turystów wybiera jednak trasę przez przez Czechy i Austrię.

Po dotarciu do Chorwacji udajemy się do swojego miejsca zakwaterowania, które wczesniej zarezerwowaliśmy. Chorwacja dysponuje rozwinięta siecią hoteli, zarówno dla niskobudżetowych turystów, jak i dla bardziej wymagających. Przykładowo hotel Vill Vicko położony w miejscowości Starigrad - Paklenica (Zadar) w północnej Dalmacji. Oto podstawowe informacje o tym hotelu:

- odległość od plaży: 30 m

- odległość do morza: 30 m

- odległość od centrum miasta: 100 m

- plaża żwirowa, plaża piaszczysta, plaża betonowa, plaża skalista

- zapewnione parkowanie

We wszystkich pokojach znajduje się łazienka, telefon, klimatyzacja, wszystkie są ogrzewane. Hotel dysponuje restauracją, kantorem, salami konferencyjnymi, salonami i tarasami na przyjęcia, można w nim skorzystać z telefaksu, komputera oraz sejfu w recepcji. Telewizor znajduje sie we wspólnym pokoju.

Rezerwacja hotelu Chorwacja może zostać zrobiona przez internet. Pomoga Ci w tym liczne serwisy rezerwacyjne on-line, które łatwo znajdziesz wpisując w Google "hotele Chorwacja". W Chorwacji znajdzie się tcoś również dla miłośników historii: dobrze zachowane rzymskie i bizantyjskie zabytki, średniowieczne miasteczka i porty. Nadmorskie krajobrazy, wspaniała przyroda, restauracje z przysmakami śródziemnomorskiej kuchni, smaczne wina i gościnni mieszkańcy - to wystarczające zachęty, żeby spędzić tu wakacje.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena